Kodukirja peatoimetaja Malle Pajula sõnul osales Aasta Kodu rahvažüriis ligi 7000 hääletajat. „Perekond Saaviku kodu asus juhtima kohe esimestest hääletustundidest alates. Kui mullu võitis rahvažürii südame väga minimalistlik tumeda köögiga kodu, siis nüüd vaimustuti puidu ja vanamööbli õdusast kooslusest. Kodukonkurss on ka varem näidanud, et keerulisematel aegadel pöördutakse loodusmaterjalide ja traditsioonilisema interjööri poole,“ rääkis Pajula.

Kodukonkursi rahva lemmik - hubane kodu Pärnu rannarajoonis

Aasta Kodu žürii liikme, K-rauta sisekujundaja Aleksandra Tšufarina sõnul väärib kiitust julgus kombineerida eri ajastutele omast, mis koos moodustab stiilse ja mugava terviku. „Taaskasutus on populaarne ja Saavikute kodus pole sellega tagasi hoitud. Pererahvas on ka ise erinevaid mööbliesemeid restaureerinud. Tegu on küll isikupärase koduga, aga järgitud on ka mitmeid hetke moetrende, näiteks on kasutatud ohtralt rohelist ja teisi maalähedasi värvitoone, mida on kombineeritud puiduga. Ehe näide sellest, et kodutunde loomiseks on vaja eelkõige enda sisetunnet usaldada,“ iseloomustas rahvažürii lemmikut Tšufarina.

Kodukonkursi rahva lemmik - hubane kodu Pärnu rannarajoonis

Internetihääletusel selguva Rahva Lemmiku preemia 650 eurot on välja pannud kodukonkursi peatoetaja, kauplusekett K-rauta. Sisustus- ja aiandusajakiri Kodukiri korraldab Aasta Kodu konkurssi juba 24 aastat. Seekord esitati konkursile ligi 50 kodu ja aeda üle Eesti, esindatud olid nii linna- kui maakodud, nii suured eramud kui ka pisikesed ühetoalised korterid.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid