Võime kõik nõustuda, et 2020 oli pigem kaootiline aasta, kus juhtus palju ettenägematuid asju. Kuid tänu kiirele ja vihasele rotile tõotab saabuv härja-aasta tulla rahulikum. Härga sümboliseerivad ausus, siirus, raske töö ja kompetentsus.

Kui tahad härja jõudu sel aastal oma kodus rakendada, on oluline meeles pidada, et igal loomal (korduvad iga 12 aasta tagant) on enda põhielement. Lisaks põhielemendile on iga aasta loomaga seotud ka mõni teine element. Härja põhielement on maa. See, kui põhielement ja teine element omavahel kattuvad juhtub iga 60 aasta tagant. See aasta on metallhärja-aasta. Siiski toimivad maa ja metall omavahel hästi ja ühtegi vastuolulist energiat ei teki.

Kuidas lisada maa elementi enda koju, et metallhärja energiat tugevamaks teha? Sisekujunduses on väga lihtne värvidega mängida — maa elementi on võimalik lisada näiteks pruunide, kollaste ja beežidega. Lisaks saab kodu kaunistada käsitööna valminud savist nõudega ja maalähedaste materjalidega. Seintele võib riputada ruudukujulistesse raamidesse pilte teeradadest, maapinnast ja siledatest kividest. Umbes selline näeb 2021 aasta feng shui välja.

Kui aga minna konkreetsemaks — paljud feng shui spetsialistid kasutavad inimeste konsulteerimisel “lendava tähe” tehnikat. See põhineb vastava aasta numeroloogial. Siin on selle aasta numeroloogiline iseloomustus ja mõned ideed, kuidas enda kodu feng shuile kohaselt kõige paremini sisustada.

Kuus keskel (võim, jõud, karjäär). Tegu on väga paljulubava tähega. See sümboliseerib rikkust, seega tasub kodu keskele paigutada näiteks rahapuu, mõned mündid, aardekasti või mõne muu eseme, mis esindab raha ja rikkust.

Kaheksa läänes (rikkus, tervis, edu). Tegu on jällegi jõukust ja edukust esindava tähega. Seda on võimalik enda koju tuua erinevate maa elementidega või pruunide, kollaste ja beežidega. Kodu läänepoolsele alale tasub paigutada kaunistuseks savist nõusid või toataimi. Sobib kõik, mis meenutab maa elemente.

Seitse loodes (konfliktid ja tülitsemine). Selleks, et neid negatiivseid aspekte maha suruda on tarvis mängu tuua vee elemendid. Koju tasub soetada pigem ümaraid ja kurvilisi mööbliesemeid, mis on ideaalis musta või sinist värvi. Hästi mõjuvad ka pildid koskedest või lainetest. Vältida tuleb pilte seisvatest veekogudest. Kui kodus peaks olema akvaarium, tasub see viia maja loodeossa.

Kaks põhjas (haigus). Maja põhjaosas tuleb eelistada metalli elemente. Sobivad hallid, valged, metallitoonid (kuld, hõbe, vask), ümarad kujundid või klaasist detailid. Traditsiooniline Hiina lahendus on riputada sellesse maja ossa kuus münti või tuulekell. Selles maja osas tasub sellel aastal vältida ehitust ja remonti.

Üheksa kirdes (kuulsus, tähistamine, tarkus). Sarnaselt kuuele keskel, tasub lisada sümboleid rahast ja jõukusest. Jällegi töötavad rahapuu, mõned mündid või aardekast. Veel on oluline, et selles kodu osas ei liiguks liiga palju inimesi — nii püsib seal hea energia.

Neli idas (talent, tarkus, suhted). Tegu on üpriski neutraalse tähega, kuid siiski tasub seda pigem enda heal poolel hoida. Kodu idaosas tasub kasutada tule elemente. Ideaalis võiks seal olla vaid üks teravatipuline, kolmnurkne, punane, oranž või lilla detail. Lisaks sobivad sinna hästi esemed, mis toodavad valgust ja kuumust (näiteks elektroonika või küünlad). Kodu osa on sobilik kodukontoriks või lastetoaks.

Viis kagus (ebaõnn, õnnetus, raha kaotamine). Seda pahaendelist tähte on vaja natukene taltsutada. Selleks sobivad hästi tule elemendid — küünlad, elektroonika, punane, oranž või lilla. Kasu võib olla ka mõnes metalli elemendist — näiteks tuulekell, kuldsed või hõbedased detailid, ümarad mööbliesemed. Ka selles majaosas tuleb võimalusel vältida remonti ja ehitust.

Üks lõunas (karjäär, edu ja jõukus). Tegu on väga hea tähega aastal 2021. Kodu lõunaosas tasub kasutada vähem siniseid ja mustasid toone ning rohkem puidust detaile koos rohelise värviga. Rohelist on kõige lihtsam sisse tuua toataimedega.

Kolm edelas (kuulujutud, konfliktid seadusega, tülid). Jällegi tuleb neutraliseerimiseks kasutada tule elementi. See tähendab, et ideaalis võiks seal olla vaid üks teravatipuline, kolmnurkne, punane, oranž või lilla detail. Jällegi sobivad ka detailid, mis toodavad valgust ja kuumust.

Kõige tähtsam on uut aastat alustada kodu koristamisega, et kõik möödunud aasta halvad energiad saaksid välja. Korista kodu naturaalsete vahenditega (kõige parem on soolavesi) ning jäta aknad ja uksed mõneks ajaks lahti, et kodu tuulduda saaks. Õhku saab puhastada ka salveid või teisi taimi põletades. Head uut härja aastat!

  • Aurélie Desmas on prantsuse kunstnik, sisekujundaja, Kundalini jooga ja kunstiteraapia õpetaja, kes elab ja töötab Eestis. Kui soovid feng shui konsultatsiooni või sisekujundusalast abi, kontakteeri Aurélie'ga tema koduleheküljel. Hoia silm peal ka tema Instagrami kontol.
Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid