Reegel nr 1: akende ette käivad kardinad

Meie pimedas kliimas, kus valgust napib niigi, ei olegi alati mõtet oma interjööri paksude kardinate taha peita. Seda muidugi eeldusel, et aknast ei avane vaade mõne vastasmaja asuka korterisse. Kui elad privaatsemas kohas ja sul on vedanud suurte akendega või imelise loodusvaatega, siis lase valgus tuppa ja naudi helgemat ja avaramat ruumi. Skandinaavia interjöörides kohtab kardinaid muide pigem harva ja väga tavaline on ka kortermajades elades aknakatteid vältida.

Reegel nr 2: Mustreid ei tohi omavahel segada

Nii riietuses kui sisekujunduses kehtib reegel, et liiga palju mustreid ei ole maitsekas valik. Rohkem kiputakse valima ühe mustri ja ühe värvi kasuks, mida siis eri elementide kaudu kasutatakse. Samas võivad seda reeglit õigesti rikkudes luua erinevad mustrid ruumist väga unikaalse ja huvitava keskkonna. Valides kolm põhilist värvitooni, millega ruumis mängida, saab mustreid kombineerida mitmetel erinevatel viisidel. Näiteks on mõistlik valitud kolme tooniga moodustatud mustreid kasutada erinevate suuruste, tekstuuride ning erinevates kujundites moodustatud elementidena.

Reegel number 3: erinevaid stiile on parem mitte kombineerida

Riskivabam on muidugi jääda truuks ühele stiilile, sest nii jääb ebaõnnestumiseks vähem ruumi. Mõned asjad ju tõepoolest ei taha kuidagi kokku sobida - näiteks rustikaalne palksein ja maani ulatuvad bordoopunased sametkardinad. Või romantilised lillemustrid ja kõrgläikega mööbel. Erinevaid stiile ja ajastuid oskuslikult miksides võib aga tulemus olla väga värskendav. Eklektilise lähenemisega ei tasu muidugi liiale minna! Siin pildil segunevad maakodulikud elemendid industriaalsega ja tulemus on igal juhul põnev!

Reegel nr. 4: laed peavad olema neutraalsed

Lagedele värvi valimisel mõeldakse enamasti esimese asjana kohe kas valge või mõne muu neutraalse tooni peale, kuid see ei pea olema tingimata ainus võimalus. Seintele valitud värvidega koordineerides võib julgesse tooni värvitud lagi lõpuks väga värske ja omanäoline välja näha.

Reegel nr. 5: Vannituba peab olema kaetud plaatidega

Kõige populaarsem valik vannitoa seinte ja põranda katmiseks on erinevate suuruste ja mustritega plaadid. Kuid miks piirduda vaid nendega? Kasutades näiteks vannitoa jaoks mõeldud veekindlaid tapeete, saab oma kodule anda väga erilise ja ainulaadse väljanägemise, mida enamustes kodudes ei leia. Lisaks tapeetidele saab vannituppa paigaldada ka puidukattega seinu, mis muudavad vannitoa õhkkonna vägagi hubaseks.

Allikas: decoraid.com

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid