Konkursile laekus üks põnev "nähtamatu" köök, mis ei meenuta esmapilgul kuidagi kööki. Kuidas selline lahendus sündis? Vaatamata paiknemisele Edgar Johan Kuusiku projekteeritud ja 1938. aastal valminud ajaloolises hoones, ei olnud korteris säilinud ühtegi ajaloolist detaili, mistõttu otsustati läbi viia kapitaalne renoveerimine. Kaasaegses viimistluses toodi sisse vihjeid hoone ajaloolisele taustale ja hoone arhitekti käekirja iseärasustele. Vana on esile toodud klassikalise dekooriga, kasutades laekarniisi, laeraamistust, iluliistudega ääristatud seinatahveldust ning kõrget profiilset põrandaliistu. Kui tahveldatud köögikappide uksepaneelid on suletud, leiame end elegantsest 60-ruutmeetrisest salongist, kus miski üleliigne silma ei riiva. Kui uksepaneelid on avatud, muutub ruum kaasaegse tehnikaga täisfunktsionaalseks köögiks. Köögisaar on kujundatud võimalikult õhulisena, mis põhineb saledale ümar- ja nelikanttoru teraskonstruktsioonile kombineerituna tänapäevaste funktsionaalsete materjalidega. Ruumi seob üheks tervikuks kalasabamustrisse paigaldatud tammeparkett.

Vaata pilte köögist klikkides galeriil:

Vaata ka teisi konkursile laekunud kööke:

Konkursi tingimused:

  • Saada konkursile 3-5 pilti oma köögist aadressile moodnekodu@delfi.ee. Lisa ka mõni lause kirjeldust, mida oled oma köögi sisustamisel silmas pidanud ja mida selle ruumi juures kõige rohkem hindad ning oma kontaktandmed. Fotosid saab saata kuni 18. novembrini 2020. Võitja kuulutame välja 1. detsembril 2020 ning see selgitatakse välja novembri lõpus toimuval rahvahääletusel.
  • NB! Köök peab olema puhas ja korralik. Fotod ei tohi olla udused ja nende suurus peab olema vähemalt 1MB.
  • Toimetus jätab endale õiguse ebasobivaid ja madala kvaliteediga pilte mitte avaldada. Toimetusel on õigus pilte edaspidi konkursiteemaliste lugude juures kasutada (autorile viidates).


Auhinnaks on 479 € eurone Smeg’i köögikombain, mille on välja pannud E-Lux Kodutehnika.

Stiilse disainiga mündiroheline kombain on tõeline pilgupüüdja — lisaks muidugi ka erakordselt võimekas, ajatu ja stiilne abiline Sinu köögis! Smeg köögikombaine iseloomustab funktsionaalsus ja stiil. Iga detail on hoolikalt läbi mõeldud, et luua seade, mis oleks jõuline, vastupidav ja tõhus. Ergonoomiline disain muudab köögikombaini kasutamise mugavaks ja puhastamise lihtsaks. Smeg köögikombainidele on omased kumerad jooned ja erksad värvid, mis peegeldavad Sinu leidlikku vaimu ja kirge toiduvalmistamise vastu. 800 W mootor ja 10 kiiruse seadistust muudavad selle ideaalseks köögikombainiks mitmesuguste retseptide jaoks!. Köögikombainiga saad tutvuda lähemalt SIIN.