Kui konkursile pildid saatnud perekond kolme aasta eest oma maamaja korrastamist alustas, võeti esmalt ette kodu süda — köök. Planeerimise alustaladeks said kaks justkui täiesti köögikauget B-algustähega lemmikut — helged lapsepõlvemälestused “Bullerby lastest” ja hilises teismeeas tekkinud kiindumus helerohelise Itaalia jalgratta Bianchi vastu. Esimene andis nostalgilise kodusoojuse tunde ja teine andis tooni oma disainikiiksuga. Neid välismaiseid tundmusi rikastasid kodused soojad mälestused kondiitrist vanaisa oivalisest toiduvalmistamisest, tädi pärand ENSV köögimoest ja soov ka enda segasummsuvilasse palju head toitu tuua ja luua. Oma lemmikuid kokku põimides ühendati kohalik käsitöö ja perekondlikud rariteedid Rootsi kaasaegse masstoodangu ja sealset päritolu ülesvuntsitud vanakraamiga.

Näiteks üks kelmikas magusahullude hoiukapike saabus koju taaskasutusest ja oli hiirte poolt veidi puretud. Olles oma tegemistes võrdlemisi korrektne, siis auk sai küll kinni kaetud, aga austusest originaali vastu, taastati näritud riiulile hiirte söögisaal — tegemist on ju ikkagi looduslähedase maakoduga, kus liigirikkus au sees…

Algsed ideed läksid lõpuks tiba sassi — Bullerby-tunne moondus hoopis disainiks ja Itaalia disainikiiksust on märksa olulisemaks saanud armastus nende oivalise toidukultuuri nautimise vastu.
Peamine on pere jaoks aga see, et põhieesmärk sai täidetud — erinevad põlvkonnad, rahvused ja loomad on end selles külalislahkes köögis kõik ühtmoodi hubaselt tundnud.

Vaata rohkem pilte köögist klikkides galeriil:

Vaata ka teisi konkursile laekunud kööke:

Kuidas konkursil osaleda?

  • Saada konkursile 3-5 pilti oma köögist aadressile moodnekodu@delfi.ee. Lisa ka mõni lause kirjeldust, mida oled oma köögi sisustamisel silmas pidanud ja mida selle ruumi juures kõige rohkem hindad ning oma kontaktandmed. Fotosid saab saata kuni 18. novembrini 2020. Võitja kuulutame välja 1. detsembril 2020 ning see selgitatakse välja novembri lõpus toimuval rahvahääletusel.
  • NB! Köök peab olema puhas ja korralik. Fotode suurus vähemalt 1MB.
  • Toimetus jätab endale õiguse ebasobivaid ja madala kvaliteediga pilte mitte avaldada. Toimetusel on õigus pilte edaspidi lugude juures illustreerivana kasutada (autorile viidates).


Auhinnaks on 479 € eurone Smeg’i köögikombain, mille on välja pannud E-Lux Kodutehnika.

Stiilse disainiga mündiroheline kombain on tõeline pilgupüüdja — lisaks muidugi ka erakordselt võimekas, ajatu ja stiilne abiline Sinu köögis! Smeg köögikombaine iseloomustab funktsionaalsus ja stiil. Iga detail on hoolikalt läbi mõeldud, et luua seade, mis oleks jõuline, vastupidav ja tõhus. Ergonoomiline disain muudab köögikombaini kasutamise mugavaks ja puhastamise lihtsaks. Smeg köögikombainidele on omased kumerad jooned ja erksad värvid, mis peegeldavad Sinu leidlikku vaimu ja kirge toiduvalmistamise vastu. 800 W mootor ja 10 kiiruse seadistust muudavad selle ideaalseks köögikombainiks mitmesuguste retseptide jaoks!. Köögikombainiga saad tutvuda lähemalt SIIN.

Kaamera või telefon kätte ja pildistama!

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid