Jagame Softrendi disaineri Argo Tamme nõuandeid, kuidas ära tunda kvaliteetset diivanit.

Kaal


Üldiselt on kvaliteetsel diivanil teatud mass. Näiteks diivani istmepatjades kasutatava porolooni vastupidavus on otseses sõltuvuses kaalust – raskus näitab porolooni tihedust ja mida tihedam, seda pikem on selle eluiga.

Teise osa massist annab karkass, mis on justkui diivani selgroog. Vineerist, täispuidust ja HDF-ist detailid moodustavad diivani jäiga tuumiku ning kui seal on materjali pealt kokku hoitud, siis mõne aja möödudes hakkab see järele andma. Softrend näiteks annab oma diivanite täispuidust karkassile 20-aastase garantii.

Detailid


Kvaliteetsel diivanil on sirged õmblused, ühtegi niidijuppi ei ole narmendamas, jalgade all on korralikult kinnitatud vildid. Detailide kvaliteeti saab hinnata ka sümmeetrilisuse järgi. Näiteks diivanipadi peaks olema mõlemalt poolt ühesugune, kanga all ei tohiks olla tühjasid kohti või vastupidi, muhke.

Mugavus


Hea diivan leiab palju kasutust, mis tähendab, et istumise all olev poroloon ja vedrud saavad pidevat koormust. Kui juba uuel diivanil on istudes vedrusid tunda, siis on mõne kuu pärast olukord tõenäoliselt hullem. Mis põhjustab selle, et vedrusid on tunda? Ilmselt on porolooni pealt kokku hoitud ja pandud liiga õhuke kiht. Samuti ei tohiks diivan istumisel põrgata, vaid peaks suutma keharaskust hajutada.

Näiteks diivan Adamson on disainitud seestpoolt väljapoole: kõigepealt proovis disainer aru saada, mis teeks sellel diivanil istumise võimalikult mugavaks ja sellest tulenes väline vorm.

Välimus ja disain


Kui diivan näeb hea välja – selle proportsioonid on õiged, vorm ilus ja disain unikaalne –, siis ilmselt on asjatundja sellega vaeva näinud. Läbimõeldud disain näitab, et disainer on katsetanud erinevaid lahendusi ja teinud prototüüpe, et arendada välja just selline lahendus, mis on kaasaegne, kuid ajas kestev.

Hind


See võtab kokku kõik eelnevad punktid ehk kui materjalid on head ja neid on piisavalt, teostus on oskuslik, välimus on hea ja istuda mugav, siis see kajastub ka hinnas. Kvaliteetne diivan ei ole odav, kuid see on mugavam ja säilitab oma hea välimuse kauem, mistõttu investeering tasub end ära.


Tutvu Argo Tamme disainitud populaarsemate diivanitega


Mac

Mac on suur, soe ja pehme. Pehme – see tähendab väga pehme, sest Macil on sulesisu, mis sind õrnalt kallistab. Suur – see tähendab tõeliselt suur. Siia mahud koos kõigi oma armsatega nii istuma, pikutama kui ka mängima. Osta siit >

Adamson

Adamson on disainitud seestpoolt väljapoole: kõigepealt proovis disainer Argo Tamm aru saada, mis teeb diivanil istumise võimalikult mugavaks ja sellest tulenes väline vorm. Osta siit >

Abbot


Oma elegantse vormiga sobitub Abbott igasse interjööri. Ta vajab vähe hoolt, sest nii istme- kui ka seljapadjad on kinnised. Abbott kannab sinu seisukohavõtu auga välja, milline see ka poleks. Osta siit >