Investeeri korralikku grilli. Ilmselt pole kellelgi tahtmist õues kokata, kui grill on roostes ja must. Kui grill on kehvas seisukorras, siis toimiva väliköögi loomisel tuleb see esimese asjana välja vahetada. Selleks, et grill võimalikult pika elueaga oleks, tuleb selle eest muidugi ka hoolt kanda. Enamasti jäävad suuremate ja korralikema grillide hinnad 100 kuni 300 euro vahele, kuid leidub ka kallimaid, mille hind võib ulatuda isegi üle 1000 euro.

Enne grilli ostmist tasub läbi mõelda, kuidas seda kasutama hakatakse. Valida tuleks selline grill, mille kõiki funktsioone päriselt kasutatakse.

Vali korralik mööbel. Kui on plaanis tihedalt õues õhtustada, siis tasuks investeerida korralikku õhtusöögilauda ja toolidesse, mis on ilmastikukindlad ja kergesti hooldatavad. Õige hooldusega on võimalik sama mööblit mitmeid aastaid kasutada. Hooajavälisel ajal tuleks muidugi leida mööblile koht kas siseruumis või kuuri all.

Lisa täiendusi. Aeda ei pruugi küll mahtuda restoraniköök, kuid miks mitte lisada sinna näiteks külmkapp veinide jaoks või kraanikauss. Meeles tuleb pidada seda, et need asjad vajavad ka vee- ja elektriühenduse olemasolu. Kui unistad täiuslikust väliköögist, kus on kõik mugavused olemas, ongi see kõige lihtsam planeerida maja välisseina vastu, kuhu on lihtsam vastavaid ühendusi teha ja vihma eest kaitsev varjualune kinnitada.

Loo endale mugav ajaveetmiskoht. Kuuma päikese eest kaitseb päikesevari ja jahedamatel õhtutel annab sooja mõni küttekeha. Eriti mõnusa õhkkonna saab luua näiteks pergola alla, lisades sinna pisikesi tulukesi. Kui väliköök asub kinnises või poolkinnises suletavas ruumis (näiteks lükandustega või seintega veranda), siis tasub mõelda kamina peale. See loob mõnusa õhkkonna aastaringselt. Välikööki ei pea kasutama ainult suvel.

Välikööki võib luua veel koduse kinosaali kasutades suurt valget lina ja videoprojektorit. Muusika kuulamiseks annavad väga soodsa võimaluse raadiod või kaasaskantavad kõlarid.

Ära loobu omapärast. Välikööki kujundades on oluline jälgida, et see sobib sinu stiili ja maitsega. Kui väliköök tuleb juba olemasolevasse ruumi, siis võib mängida ruumis leiduvate detailidega nagu näiteks puit või kivi.

Kui alustada nullist, siis tasub jälgida, et väliköök sobituks majas oleva värviskeemi ja kujundusega. Välikööki kujundades tasub mõelda ka sellele, et seda oleks võimalik vajadusel tulevikus kergelt muuta.

Väliköök peaks olema koht, kus suvel peale rasket tööpäeva lõõgastuda, seega kasuta täpselt sellised detaile, mis sinuga töötavad ja aitavad luua isikupärase põgenemiskoha.

Allikas: Zillow