1. Laudlina — kauni laua alustala

Oluliste sündmuste puhul on laud hea katta laudlinaga, sest see loob hoobilt piduliku mulje. Sõltuvalt sellest, millise põhistiili kasuks otsustate, valige ka laudlina. Standardsete värviliste dekoratsioonidega sobib suurepäraselt näiteks valge-punane ruuduline. Tagasihoidlikumate kaunistuste juurde sobib pigem pastelsemat tooni laudlina või siis hoopis puhtad ja erksad toonid nagu kollane, punane ja roheline.

2. Taldrikud

Kõige enam on levinud ühevärvilised, eelkõige valged taldrikud. Selliseid nõusid on aga hea kaunistada mõne põnevama mustriga salvrätikuga. Kui teil on peo ettevalmistamiseks rohkem aega, siis voltige salvrätikutest mõni põnevam kuju. See annab teie õhtusöögile kindlasti palju juurde. Soovitus: Väldi liiga paljude värvide kasutamist ning piirdu laua kaunistamisel 2-3 põhivärviga.

3. Klaasid

Selleks, et kevadine peolaud oleks võimalikult pidulik, paigutage iga joogi jaoks eraldi klaasid või pokaalid. Kui klaasid on erineva disainiga, siis muretsemiseks ei ole põhjust, tänapäeval ei ole nii rangeid reegleid, et kõik peaks olema täpselt ühesugune. Silmas tuleks aga pidada, et kõik valitud klaasid ei oleks erinevat värvi.

4. Küünlad ja küünlajalad

Küünlavalgus annab hubasust isegi päevasel ajal ning küünlajalad on suurepärased aksessuaarid, millega lauda kaunistada. Lihavõtete puhul sobivad suurepäraselt nii mängulised ja värvilised kui ka suured, klassikalise disainiga küünlajalad. Kombineerida tasuks küünalde ja küünlajalgade värve. Klassikalise stiili juurde sobivad näiteks suurepäraselt hõbedased või kuldsed küünlajalad valgete küünaldega. Kasutades aga hoopis valgeid küünlajalgu kollaste küünaldega, meenutavad need õitsvaid õuelilli.

5. Kasutage lilli

Lilled on suurepäraseks lauakaunistuseks. Pange vaasi näiteks kevadiselt ilusad tulbid või proovige vaasi panna erinevaid, madalaid, pastelsetes toonides lilli. Samuti võite eksperimenteerida ka näiteks pannes üksikuid õisi pitsidesse või hoopis väikseid kimpe taldrikule.

6. Moodne puit

Praegu on eriti moes puidust alused, mida saab kasutada nii klaaside või muude laua dekoratsioonide all. Samuti võite sinna juurde soetada ka puiduimitatsiooniga salvrätikuid, mis jätab looduslähedase mulje ning toob Teie pere imelisele kevadele natuke lähemale.

7. Originaalsed lauakaunistused

Kasutades joogiklaase, klaaspurke, piimakannusid, ämbreid või teisi anumaid mitte otstarbekohaselt, saate luua unikaalseid lauakaunistusi. Näiteks võite klaasidesse panna erineva suurusega õisi, värvitud mune või looge hoopis väikseid terraariumeid, pannes klaasidesse sammalt, kive ja erinevaid taimi. Purkidesse, kannudesse ja ämbritesse võib aga panna oksi, mille külge riputada dekoratiivseid mune.

A post shared by Evy Kristin Lieng (@ekli_no) on


8. Lihavõttejänesed

Pole tähtis, kas teie kodus on lapsi või istuvad ümber laua ainult täiskasvanud — lihavõttejänesed on traditsiooniliseks kaunistuseks, mis muudab laua eriti kevadiseks. Ärge kartke panna jäneseid istuma otse taldrikusse või ümber küünlajalgade, kasutage nii söödavaid šokolaadijäneseid kui ka mittesöödavaid dekoratiivjäneseid.

9. Munaalused

Tavaliselt paneme munad laiale taldrikule, kuid soovides anda lauale piduliku välimuse, võime valida tunduvalt originaalsemaid kohti. Kaunistatud mune võib paigutada lauale laotud muru imiteerivale rajale, panna läbipaistvatesse klaasidesse ükshaaval või mitme kaupa või hoopis väikestesse punutud korvidesse heina sisse.

10. Moodsad värvid

Ilmselt selle kevade-suve kõige moodsam värv on lilla. Seal juures on populaarsed veel heleroosa, taevasinine, pastelne ja samblaroheline, valge, šokolaad ja kollane.

Vaata rohkem ideid galeriist:

Allikas: K-Rauta / Moodnekodu.ee arhiiv