Esialgu oli vaatepilt selline:

Taustaks oli peno ja külgedel oli tegelikult näha maja karkassipuit. Sel pildil on mees juba küljed liimpuiduga kinni ehitanud.

Seejärel sai taustaks pandud MDF-plaat, mis on hea sile materjal kui niikuinii värvida plaanis ja üsna soodne ka.

Kui mees oli mdf-plaadi ära kinnitanud ja liimpuiduga servad viimistlenud, sain mina värvima hakata. Värvisin ära ka isetehtud riiulikandurid, et need vähem silma paistaks.

Seejärel paigaldasime riiulid. Riiulid said tehtud vana narivoodi põhjalippidest, mille lihvisime ja saunavahaga üle tegime. Otsustasin, et jätan need puidutooni seekord ja ei tooni tumedamaks. Lipid panime tihedalt üksteise kõrvale ja eemalt pole arugi saada, et tegu pole liimpuitplaadiga.

Kui riiulid valmis olid, sai hakata neid sättima. Ostsin Magaziinist tavalisi suuri klaaspurke ja kaasi (umbes 1€/tk). Magaziinist leidsin ka valged metallist korvid, kus on hea valmis jahusegusid jms hoida. HomeArt poest leidsin metallpurgid, kus hoian kuivatatud piparmünti ja muid taimeteesid. Kunagi plaanin kõikidele purkidele sildid ka peale teha.

Instagramis olid mulle ammu silma jäänud ühed Viljandis asuvad uksetegijad — RaReDOORS. Nende käsitööna valmivad uksed olid võrratud ja sobisid ka meie stiiliga väga hästi. Lisaks oli hästi tore, et ka nemad kasutasid OSMO õlivahasid uste viimistluseks. See tähendas, et ma sain valida sahvriukse tooniks sama tooni, mis meil läbivalt kogu majas on kasutusel (antiiktamme tooni õlivaha).

Alguses mõtlesin, et annan neile täiesti vabad käed, et milline see uks tuleb, mis nad meile teevad, aga siis leidsin internetiavarustest ühe kalasaba mustris nn küüniukse, mis mulle väga meeldis ja palusin, et nad meile kalasabamustriga ukse teeks. Tulemus sai imeline!

Kui soovid meie järgmiste tegemistega kursis olla, siis jälgi meid Minu Kodu Facebooki lehel ja Instagramis.