Mõni maakodu ongi lihtsam nii seest kui ka väljast, aga üha enam püütakse luua teist kodu. Sellist, kuhu saab minna igal ajal ja seal oleks mugav. Mõni soovib suvekodu hoopis endaga kaasa võtta - ka seda saab. Vaata meie eelmise aasta lemmikmaakodusid ja viimane lugu räägib sellest, kuidas kujundada maalähedast kodu.

Suvekodu puhul ei ole peamine mitte selle suurus, vaid mugavus ja praktilisus ning loomulikult idülliline asukoht. Need kolm moodsat ja erilist suvilat hiilgavad laheda ning läbimõeldud arhitektuuriga ja mis peamine — neid on võimalik veeretada just sinna, kuhu parasjagu süda kutsub! Kas poleks tore mõne sellisega mööda suvist Eestimaad ringi vurada?

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit korraldas tänavu juba 17. korda aasta puitehitise võistlust. Peaauhinna selgitas välja žürii ning meie Delfi lugejatega valisime hiljuti toimunud rahvahääletusel publiku lemmiku, milleks on kaunis ja loodusesse sulanduv suvemaja rannikul.
Loe edasi ...
Keset imelist loodust asuvat maakodu jagavad õe ja venna pere, seega plaaniti sinna viis magamistuba, kaks vannituba, ühisruumid ja veel mõni omaette tuba. Et kõik kenasti ära mahuks ka siis, kui korraga kohal ollakse. Mont Owl’s Headi künka jalamil paikneva maja puhul oli oluline, et uues majas paistaks välja võimalikult palju vana küüni olemust.

Suvekodu või maakodu kujundades lähtutakse enamasti hubasest maalähedasest stiilist, mis kujutab endast üldjuhul ohtrat puidukasutust ning helgeid ja heledaid või puiduvärvi toone. Leidsime Gotlandi saarelt ühe laheda elamise, kus maalähedast talustiili on tõlgendatud pisut julgemalt ning vanu ja ehedaid traditsioone on segatud värskete ja kaasaegsete sisustustrendidega.
Loe edasi ...
Kodu on kunstnik Kati Vaasi jaoks pidevalt muutuv ruum, kus asju ümber tõsta, välja vahetada ja üldist meeleolu värskendada.
Pärnu tõeline pale avaneb siis, kui suvepealinna melu on hääbunud ja muidu pulbitsevasse rannarajooni on saabunud ebamaine rahu. See on aeg, mil pühenduda tööle ja nautida kodus pikki talveõhtuid.

Kui unistad suvekodust, aga vana talukompleksi renoveerimine käib üle jõu, võib hooajalise elamise kohandada ka mõne muu funktsiooniga hoonesse. Leidsime Gotlandi saarelt ühe lihtsa ja mõnusa karakteriga elamise, mis on sisse seatud vanasse garaaži.

PAN Treetop Cabins
Kuidas kõlab metsakohin puulatvade kõrgusel? Seda saab järele proovida! Nimelt otsustasid Kristian Rostad ja Christine Mowinckel ehitada laheda majakese, kus viibides saab olla osa loodusest.

Kahekorruseline palkmaja Pärnumaal Kastna külas võlub kauni ja hubase interjööriga, mis kombineerib omal moel ehedat Eesti talustiili ning pisut põhjamaist ja värskemat lähenemist.

Kuigi paljude jaoks seostub maakodu juba omaette terminiks kulunud "maakodu-stiiliga", mis kujutab endast pisut romantilist ja maalähedast vanade esemetega täidetud atmosfääri, siis mõnusalt idüllilise maakodu võib kujundada ka üdini modernses ja minimalistlikus vaimus. Leidsime Gotlandilt ühe stiilse kodu, mis on ehitatud mõned aastad tagasi ning sisustatud kõige värskematest trendidest lähtuvalt.
Loe edasi ...
Mida samm suvele lähemale, seda rohkem liiguvad mõtted loodusele, pikkadele valgetele suveõhtutele ja toimetustele suvekodus. Kui plaanid ette võtta maakodu korrastamise või sisustad hoopis korterit vanas väärikas puitmajas, tasub ühe variandina kaaluda just hubast ja võluvat maalähedast stiili.