Ühekordsete plasttoodete hulka kuuluvad nii kõrred, taldrikud, topsid, külmutuskotid kui ka prügikotid jms. Nende asemel pakub IKEA mitmel juhul jätkusuutlikumaid alternatiive, kuid esialgu kaovad mõned seesugused tooted valikust hoopiski.

“IKEA eesmärk on inimesi ja planeeti positiivselt mõjutada. Oleme teel igas aspektis ringlusel põhineva ärimudeli poole alates tootearendusest, algmaterjalidest, tarneahelast ja logistikast kuni poodide ja väljastuspunktideni välja. Praeguse seisuga ei ole meil pakkuda alternatiive kõikidele tootetüüpidele, kuid püüame pidevalt leida uusi ja paremaid lahendusi. Oleme asendanud joogikõrred paberist kõrtega, ent praegu veel ei ole me leidnud jätkusuutlikku ja taskukohast alternatiivi näiteks prügikottidele,“ lausus IKEA Tallinna väljastuspunkti juhataja Aleksejs Mihailovs.

IKEA on võtnud eesmärgiks kasutada aastaks 2030 vaid taastuvaid või ümbertöödeldud materjale ja asendada 2020. aasta lõpuks kogu kasutatav polüester ümbertöödeldud polüestriga. IKEA eesmärk pole vaid tagada jätkusuutlikku tootmist, vaid aidata kaasa tervislikuma ja jätkusuutlikuma koduse elu jaoks ning seda taskukohase hinnaga. Seetõttu leiavad külastajad IKEA valikust sadu tooteid, mis aitavad säästa vett, energiat, sortida jäätmeid ja vähendada saastet kodudes.

Hea lugeja, kuidas sina loodust säästad?