Selle aasta jõuluaja moejooni tutvustab K-rauta sisekujundaja Aleksandra Tšufarina.

Kõige jõulisem trend on minimalism, mis jõulude tavapärase külluslikkuse vastandina paneb nii mõnegi inimese kulmu kergitama. Minimalismiga käivad kaasas lihtsa joonega metalset tooni ja roostekarva ehted ning küünlad, samuti kerged klaasist kaunistused ja tagasihoidliku vormiga jõulupärjad.

Kuna Hiina kalendri järgi on tulekul valge metallroti aasta, näeb ka jõuludekooris ohtralt valget ja metalli – viimast nii materjalina kui erinevate toonidena. Samas on kuld ja sädelus vähemalt selleks aastaks unustatud, see on asendunud mati või õrna läikega vasega, mida kombineeritakse ka hõbedaga.

Tänavuste jõudude värvigammas tõusevad esile pastelsed toonid, aga ka metsaroheline, pruun ja bordoo, tumesinine ja erinevad halli varjundid.

Naturaalsus on ajatult moes, aga nüüd näeb jõulumoes rohkelt töötlemata puitu ja männikäbisid, eriti lihtsa vormiga kuuse- ja männiokstest minimalistlikel pärgadel.

Jõulud peavad tooma ennekõike rõõmu ja seetõttu on alati kohane lähtuda enda lemmikutest, olgu selleks skandinaavialik helgus, kantrimõjutustega rustikaalsus või rohelisest ja punasest pakatav jõuluklassika. Peaasi on ühe stiiliga piirduda, sest erinevate teemade kuhjamine hubasust ei loo.