Projekt Ö, mis on nime saanud rootsikeelse sõna “saar” järgi, koosneb kahest majast. 70 ruutmeetrile mahuvad ära nii elu- ja tööruumid kui ka saun. Kui juba säästlikku maailmavaatest lähtuda, võeti eesmärgiks mahutada kõik eluks vajaminev optimaalsele pinnale.

Kõik ruumid on kujundatud nii kompaktseks kui võimalik, ilma funktsionaalsust ja mugavust kaotamata. Sellegipoolest mahub elamises vajadusel mugavalt ööbima kuni kümme inimest ning sõprade-sugulaste küllakutsumine ei ole probleemiks.

Majakesed asuvad kivisele rannikule ehitatud puittekil, millele pääseb astmete ja kõnniteede kaudu. “Hoonete kuju on pikk ja kitsas, tänu millele on palju aknapinda ja omakorda erinevaid vaateid,” selgitavad disainerid. Akendest avanevad vaated nii merele kui ka saarele endale.

Hoonete katused on varustatud päiksepaneelidega ning vannitubades ja tualettruumides kasutatakse filtreeritud merevett. Sooja vett kütab saunaahi, sama süsteemiga saavad soojaks ka ruumide põrandad.

Mõlema majakese puhul on eriline see, et hoonete tagumine osa on eraldatud õuealaga, mis eraldab elutoa magamistoast ja pesuruumist. Hautamaki ja Selkimaki kujundasid selle nii, et täiskasvanud saaksid maja ühes otsas õhtuseid koosviibimisi pidada ja lapsed segamatult maja teises otsas magada.

Interjööris on püütud hoida lihtsat ja minimalistlikku joont, seinad on vooderdatud horisonaalse laudisega ning kontrasti annavad musta värvi sisustuselemendid.


Vaata rohkem pilte klikkides galeriil: