Laura Kohtla-Järvelt saatis konkursile mitte oma privaatse aia, vaid suurema ühise hooviala, kuhu on panustanud paljud majaelanikud. Hoolitsetud iluaed on hea näide sellest, kuidas ka korterelamu õuealast on hea koostöö tulemusel võimalik kujundada kõigi jaoks mugav ja praktiline aed. 1952. aastal ehitatud 16 korteriga hoone juurde kuuluv krunt laiub 2000 ruutmeetril. Nõukogude ajal jagati territoorium väikesteks tükkideks, kuhu mõned elanikud istutasid marjapõõsaid ja köögivilju. Osa krunte olid enne ühist korrastamist hooldamata ja võssa kasvanud. Ühel päeval otsustasid elanikud kõik krundid ühendada, et kujundada ühine väliala puhkamiseks ja roheluse nautimiseks. Nii võeti maha võsastunud tihnik, tasandati maastikku, külvati muru ja istutati uusi põõsaid ja taimi. Kuigi palju on jõutud ära teha, jätkub töö tänaseni. Kavas on heki istutamine, lõkkeplatsi rajamine ja lehtla ehitamine.
Konkursi tingimused:
  • Pilte sai saata aadressil moodnekodu@delfi.ee alates 4. juulist kuni 1. septembrini 2019. Finaali valitud fotod lähevad rahvahääletusele, mis kestab 4.9-11.9.2019. Rahvahääletusel enim hääli kogunud osaleja on konkursi võitja.
  • Objekt peab olema ilus, puhas ja korralik.
  • Pildi saatjal peab olema õigus pilti kasutada, st ebaõigel teel saadud pildid fotovõistlusel ei osale.
  • Toimetus jätab endale õiguse ebasobivaid pilte mitte avaldada.
  • Toimetusel on õigus kasutada pilte edaspidi artiklite juures ja moodnekodu.ee paberväljaandes, viidates autorile.
  • Konkursi korraldajateks on Delfi eestikeelne sisustusportaal moodnekodu.ee ja Delfi venekeelne sisustusportaal dekor.ee. Kõik konkursile valitud kodud, aiad, terrassid, rõdud saavad kajastust mõlemas portaalis, samuti toimub konkursi võitja valimine rahvahääletusel mõlemas portaalis. Mõlema portaali hääletusel antud hääled summeeritakse.
  • Peaauhinna on välja pannud Fiskars: selleks on täiuslik aedniku komplekt, kuhu kuulub automaatse kerimisega ja ratastega kastmisvoolikukomplekt Waterwheel XL ja Xact sarja plaatkõblas, umbrohunuga, kobesti, välkkõblas, aiareha ja lehereha. Komplekti väärtus on 400 eurot.
  • Lisaks loosime kõikide osalejate seast välja ühe õnneliku, keda ootab Fiskarsi komplekt, kuhu kuuluvad lühikese varrega tööriistad Fiskarsi uhiuuest sarjast Xact (istutuskühvel, istutushark, reha, umbrohunuga ja umbrohueemaldaja) ja PowerGear sarja hekikäärid. Komplekti väärtus on 125 eurot.


Vaata auhindu klikkides galeriil:

Vaata pilte ka teistest konkursile laekunud aedadest ja terrassidest: