Konkursile saatis oma suvisest elamisest pildid Liisu Rakverest, kelle pere soetas hiljuti Rakvere vanalinna sajandat sünnipäeva tähistanud maja, millest endale tasapisi kodu ehitatakse. Esimesena sai korda avar ja valgusküllane veranda, mille kõikidelt akendelt ja ustelt sai eemaldatud vana lahtine värv, seejärel pinnad lihvitud ja üle värvitud. Ka seinad ja lagi said endale uue värvi. Põrandalt lihviti ära mitu kihti vana värvi ning õlitati seejärel vana ja väärikas puit üle. Kogu mööbel on ostetud kasutatuna ja kriidivärvi/mineraalvärviga üle värvitud. Liisu sõnul on nüüd verandal mõnus koos abikaasaga remonditöödel pause tehes istuda, süüa, unistada ja edasisi plaane teha. Ja hea on see, et nüüd saab ka laps lõpuks maja peale kaasa tulla. Kuna verandal on palju valgust, siis edaspidi on plaanis seal kastides kasvatada erinevaid maitsetaimi.

Osale samuti meie suvisel konkursil “Minu kodu suvel“ — haara kaamera, jäädvusta üles oma suvine elamine ning saada meile 3-6 fotot. Lisa asukoht ja kommentaar oma rõdu, terrassi, aia, väliköögi või suvekodu kohta. Pilt võib olla tehtud ka varasematel aastatel.

Pilte saab saata aadressil moodnekodu@delfi.ee alates 4. juulist kuni 1. septembrini 2019. Finaali valitud fotod lähevad rahvahääletusele, mis kestab 4.9-11.9.2019. Rahvahääletusel enim hääli kogunud osaleja on konkursi võitja.

Konkursi tingimused:

  • Objekt peab olema ilus, puhas ja korralik.
  • Pildi saatjal peab olema õigus pilti kasutada, st ebaõigel teel saadud pildid fotovõistlusel ei osale.
  • Toimetus jätab endale õiguse ebasobivaid pilte mitte avaldada.
  • Toimetusel on õigus kasutada pilte edaspidi artiklite juures ja moodnekodu.ee paberväljaandes, viidates autorile.
  • Konkursi korraldajateks on Delfi eestikeelne sisustusportaal moodnekodu.ee ja Delfi venekeelne sisustusportaal dekor.ee. Kõik konkursile valitud kodud, aiad, terrassid, rõdud saavad kajastust mõlemas portaalis, samuti toimub konkursi võitja valimine rahvahääletusel mõlemas portaalis. Mõlema portaali hääletusel antud hääled summeeritakse.
  • Peaauhinna on välja pannud Fiskars: selleks on täiuslik aedniku komplekt, kuhu kuulub automaatse kerimisega ja ratastega kastmisvoolikukomplekt Waterwheel XL ja Xact sarja plaatkõblas, umbrohunuga, kobesti, välkkõblas, aiareha ja lehereha. Komplekti väärtus on 400 eurot.
  • Lisaks loosime kõikide osalejate seast välja ühe õnneliku, keda ootab Fiskarsi komplekt, kuhu kuuluvad lühikese varrega tööriistad Fiskarsi uhiuuest sarjast Xact (istutuskühvel, istutushark, reha, umbrohunuga ja umbrohueemaldaja) ja PowerGear sarja hekikäärid. Komplekti väärtus on 125 eurot.

Vaata auhindu klikkides galeriil:

Vaata pilte ka teistest konkursile laekunud aedadest ja terrassidest: