Idüllilise õueruumi, kus erinevaid aiasaadusi kasvatada, saab sisse seada ka kortermaja rõdule. Oma pisikesest, kuid pilkupüüdvast rõdust saatis meile konkursile pildid Heido, kelle pere jaoks on igasuviseks "kohustuslikuks" kujunduselemendiks lillevanik rõdu äärisel. Lisaks neile loovad silmailu ka teised taimed, mille viljade valmimisele igapäevaselt kaasa elada. Sel aastal pandi rõdule kasvama maasikad ja tomatid. Valmimisaeg on neil erinev ja nii kestab kaasaelamine terve suve. "Oh, kui suureks paisunud juba!" , "Vaata hakkab punaseks minema!", "Vist on juba valmis?" kujunevad Heido sõnul igahommikuseks päevatervituseks. Õhtul on sellisel kaunil rõdul tore hämarat valgust nautida ja kui siia lisada veel möödalendavad piiritajad ja pääsukesed ning sel suvel nähtud kodukakk ja nahkhiired, siis on idüll täielik. "Sellist, vot sellist elu tahakski igavesti," lisab Heido.

Osale samuti meie suvisel konkursil “Minu kodu suvel“ — haara kaamera, jäädvusta üles oma suvine elamine ning saada meile 3-6 fotot. Lisa asukoht ja kommentaar oma rõdu, terrassi, aia, väliköögi või suvekodu kohta. Pilt võib olla tehtud ka varasematel aastatel.

Pilte saab saata aadressil moodnekodu@delfi.ee alates 4. juulist kuni 1. septembrini 2019. Finaali valitud fotod lähevad rahvahääletusele, mis kestab 4.9-11.9.2019. Rahvahääletusel enim hääli kogunud osaleja on konkursi võitja.

Konkursi tingimused:

  • Objekt peab olema ilus, puhas ja korralik.
  • Pildi saatjal peab olema õigus pilti kasutada, st ebaõigel teel saadud pildid fotovõistlusel ei osale.
  • Toimetus jätab endale õiguse ebasobivaid pilte mitte avaldada.
  • Toimetusel on õigus kasutada pilte edaspidi artiklite juures ja moodnekodu.ee paberväljaandes, viidates autorile.
  • Konkursi korraldajateks on Delfi eestikeelne sisustusportaal moodnekodu.ee ja Delfi venekeelne sisustusportaal dekor.ee. Kõik konkursile valitud kodud, aiad, terrassid, rõdud saavad kajastust mõlemas portaalis, samuti toimub konkursi võitja valimine rahvahääletusel mõlemas portaalis. Mõlema portaali hääletusel antud hääled summeeritakse.
  • Peaauhinna on välja pannud Fiskars: selleks on täiuslik aedniku komplekt, kuhu kuulub automaatse kerimisega ja ratastega kastmisvoolikukomplekt Waterwheel XL ja Xact sarja plaatkõblas, umbrohunuga, kobesti, välkkõblas, aiareha ja lehereha. Komplekti väärtus on 400 eurot.
  • Lisaks loosime kõikide osalejate seast välja ühe õnneliku, keda ootab Fiskarsi komplekt, kuhu kuuluvad lühikese varrega tööriistad Fiskarsi uhiuuest sarjast Xact (istutuskühvel, istutushark, reha, umbrohunuga ja umbrohueemaldaja) ja PowerGear sarja hekikäärid. Komplekti väärtus on 125 eurot.

Vaata auhindu klikkides galeriil:

Vaata pilte ka teistest konkursile laekunud aedadest ja terrassidest: