Peamised feng shui vahendid

Kui soovid luua hea tundega feng shui aeda, siis kehtivad samad reeglid nagu kodukujundamisel. Pead teadma oma kodu energikaarti ehk feng shui baguat. Oluline on mõista ka feng shui viie elemendi teooriat ja teada, kuidas muuta erinevaid alasid energeetiliselt tugevamaks.

Näiteks aia kirde-osa on seotud enesearengu ja -täiustamisega. Feng shui element, mida selles alas vajad, on maa. Niisiis võiks aia kirde-osa sobida zen-aiaks, kus mõtiskled eluolu üle ja mida kaunistad kividega.

Kui soovid, et aias oleks ka veekogu või veega seotud kaunistus nagu purskkaev, siis selleks sobib hästi ni aia kagu-, ida- kui ka põhjaosa. Kagu on seotud raha ja küllusega, ida on seotud tervise ja perega ning põhi on seotud karjääri ja õigete valikutega elus.

Lase energia ligi

Kui kujundad feng shui järgi aeda, siis on oluline, et aias olevad teed oleksid sujuvalt looklevad ja kurvilised. Sirgeid jooni kohtab looduses harva ja seetõttu pole need feng shuile omased. Niisiis sobivad feng shui aeda loodust matkivad kõverad kujundid ja teerajad.

Aia kujundamisel mõtle ka energiatele. Näiteks aia kaguossa, mis on seotud raha ja küllusega, sobib hästi purskkaev, mida kaunistavad kuldsed kellakesed. Aia põhjaossa sobib aga metallist kilpkonnaskulptuur, sest see mõjub kaitsvalt. Kui soovid lastele luua mängimisala, siis see võiks asuda aia läänepoolses osas. Nimelt seostatakse läänepoolset osa laste energia ja loovusega.

Igasse aeda sobivad hästi ka tuulekellad, sest nende õrn heli tekitab õhku tervendavaid võnkeid. Tuulekellasid müüakse igasugustes värvides ja erineb ka materjalide valik. Mõned tuulekellad on kaetud ka erinevate kaunistuste ja sümbolitega. Kuigi tuulekellade puhul on nende disain väga oluline, siis kõige tähtsam on ikkagi heli, mida tuulekellad tekitavad.

Feng shui värvid

Feng shui värvide abil saab aias luua ja esile tuua erinevaid rütme. Feng shui reeglite kohaselt kasutatakse värve viie elemendi teooria põhjal. Niisiis saad seda teooriat lähemalt uurides teha oma aiast koha, kus on tervendav harmoonia ja rõõm. Erinevate värvidega rõhutatakse kindlaid energiaid. Näiteks tule-energiat aia lõunaosas võiksid rõhutada punast või lillat tooni lilledega. Maa energiat aia edelaosas võiksid rõhutada aga helekollase tooniga.

Naudi feng shui aia loomist erinevate värvide, elementide ja viie elemendi teooria põhjal. Mida parem ja rõõmsam energia aias on, seda mõnusam on seal aega veeta ja seda paremini tunned ennast.

Allikas: thespruce.com