INVERTERKOMPRESSORIGA MAASOOJUSPUMP SÄÄSTAB VEELGI ROHKEM

Kui teil on piisavalt suur krunt maakollektori torustiku paigaldamiseks, siis tasub kindlasti otsustada maasoojuspumba kasuks, sest kaasaegne inverterkompressoriga maasoojuspump (vähendab küttekulusid kuni 80%).

Kui tavapärane ON-OFF kompressor lülitab kütte sisse siis, kui ruumi temperatuur alaneb teatud piirini ja välja siis, kui etteantud temperatuur on saavutatud, siis inverterkompressor reguleerib küttesüsteemi võimsust sujuvalt vastavalt maja tegelikule küttevajadusele, andes lisakokkuhoidu vähemasti 10%. Näiteks Põhja-Euroopa turuliidri, Rootsi firma NIBE Energy Systemsi uudsete soojuspumpade F1155 ja F1255 sesoonne kasutegur SCOP ulatub tänu inverterkompressori kasutamisele isegi meie külmas kliimas tasemeni 5,4. See tähendab, et 1 kWh elektrienergia kasutamisel annab see soojuspump üle 5 kWh soojusenergiat.

SOBIVAD KA VANADE KÜTTESÜSTEEMIDEGA ÜHENDAMISEKS

NIBE uusi soojuspumpasid on võimalik kasutada ka vanade majade keskküttesüsteemides, mille kütteallikaks on õli-, gaasi- või tahkeküttekatel. Soojuspump ühendatakse radiaator-, konvektor- või põrandaküttesüsteemiga. F1255 veeboiler mahutab 180 liitrit, aga suurema sooja vee vajaduse korral saab mudelile F1155 lisada veelgi mahukama veeboileri.

LIHTNE KASUTADA

NIBE soojuspumpa on lihtne kasutada, sest kasutusjuhised ja vajalik info kuvatakse eestikeelsena suurele värvilisele LCD-ekraanile, kusjuures ainsa tootjana on NIBE sisestanud oma soojuspumba juhtpaneeli nii põhjalikud eestikeelsed kasutusjuhised, et soojuspumpa saab juhtida ka eraldiseisvat kasutusjuhendit vaatamata. Uudne kaugjuhtimise süsteem NIBE Uplink võimaldab soojuspumpa jälgida ja juhtida interneti vahendusel.