Hoone peamiseks materjaliks valiti puit, sest torniga sooviti tähelepanu pöörara keskkonnasõbralikele ehitusvõimalustelele. Linnade jätkuva kasvuga suureneb ka nõudlus säästlikuma ehituse järele ning puidul on selles oluline roll. Mjösa torni nime kandev ehitis tõestab hästi, et puidust on võimalik ehitada ka kõrgeid hooneid.

Hoone kerkimisele aitas kaasa ka Pärnus tehast omav Metsä Wood, kelle kerget ja keskkonnasõbralikku lamineeritud vineerpuitu (Kerto® LVLi tooteid) kasutati hoone põrandaelementides. Liimpuidust elemendid sobivad kõrghoones ehitamiseks hoone arhitekti sõnul suurepäraselt.Eesmärk oli hoone ehitamisel kasutada vastupidavaid kohalikke puittooteid ja teha koostööd kohalike tarnijatega.

Nii kõrge puithoone projekteerimistöö oli Voll Arkitekteri arhitektile ja partnerile Øystein Elgsaasile väljakutse. „Soovime inspireerida teisi samamoodi ehitama,“ sõnas Øystein Elgsaas. „Selle hoone konstruktsioon sarnaneb tavapäraste hoonete omaga, aga elementide mõõdud on harilikust palju suuremad.“ Nii Mjøstårneti konstruktsioon kui ka fassaad on valmistatud puidust. Kandekonstruktsioon koosneb liimpuidust postidest, taladest ja diagonaaltaladest. Alumised kümme korrust on valmistatud kokkupandavatest puitelementidest. Ülemiste korruste platvormid on betoonist, et hoonet koos hoida ja kõikumist vältida.

Vaata rohkem pilte ehitusest ja valminud hoonest klikkides galeriil:

LOE LISAKS:
Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid