1. Jäär, sõnn ja kaksikud

Jäärad on heade juhiomadustega ja neile meeldib asjadest rääkida nii nagu need on. Kodukujundamisel võiks Jäär vältida hetke kuumimaid trende ja kuulata hoopis oma kõhutunnet. Kuna Jäära vaist kipub olema hea, siis võib tema sisekujunduslikest valikutest kujuneda järgmine suur moeröögatus. Kodurahu huvides pole siiski mõistlik hakata oma elukaaslasele suuri muutuseid peale suruma. Jäär võiks hoopis ette võtta mõne ruumi, kuhu on tekkinud palju tarbetuid esemeid või mis on tahtmatult muudetud kolikambriks ja mõelda, kuidas see ruum paremini funktsioneerima panna või pühenduda hoopis oma isikliku töönurga kujundamisele. Värvitooni poolest sobib Jäärale tumepunane.

Sõnnile meeldib kõik luksuslik. Tõenäoliselt on Sõnni tähtkujus sündinute kodu kaunis ja maitsekalt kujundatud paik. Sõnni jaoks on tähtis, et tal oleks koht, kus päeva lõpus lõõgastuda. Sõnn võiks soetada endale mõnusa mööblieseme, millel end mugavalt tunda — hea diivan või isiklik tugitool on kindel investeering. Värvitoonidest sobivad Sõnnile kõige enam maalähedased toonid.

Kaksikutele meeldib mõnus ja asjalik vestlus sõprade seltsis. Kui oled kutsunud külalised, siis otsi kapinurgast välja vanad head lauamängud ja juhtmevaba raadio asemel kuulake sõpradega hoopis vinüülplaate. Kui Kaksik tunneb, et vajab vaheldust, siis seda suudavad hästi pakkuda lihtsad detailid — miks mitte ka vaip, mis mõjub värskendavalt ja särtsakalt. Värvitoonide poolest sobib Kaksikutele mustvalge kooslus mõningate värviaktsentidega.

Liigu noolekesega edasi järgmisele lehele


Vähid
on väga kodulembesed ja vajavad mugavat kohta. Vähkidele meeldib oma hinge eest hoolt kanda ning end hea ja paremaga hellitada. Vähk võiks riputada seintele mõned pildiraamid koos enda jaoks tähenduslike fotodega, millel on näiteks perekond ja sõbrad. Vähi lemmikvärvide hulka kuuluvad maalähedased toonid, kuhu on lisatud törts sinist.

Lõvi tähtkujus sündinuid kohe tõmbab kõige dramaatilise ja elegantse poole. Lõvidele meeldib luua kodu, millest peegeldub nende isikupärane stiil. Sinna sobib nii ekstravagantne disain kui ka oma kätega meisterdatud erilised mööbli- ja sisustusesemed. Kodu olgu sama julge ja ettevõtlik nagu lõvi ise. Küll aga on lõvi jaoks oluline, et elamine oleks kogu aeg valmis kaamerasilmale poseerima. Lõvile meeldivad loomamustrid, kuid toonidest sobivad talle hästi kuldne ja konjak.

Neitsi on oma loomult lahke ja analüütiline. Talle meeldib, kui tema ümbrus on organiseeritud, puhas ja majapidamises valitseb alati kord. Seetõttu hindab ta ka funktsionaalset ja praktilist interjööri, kus igal asjal on oma põhjus ja koht. Neitsi hindab ka minimalistlikku stiili ja pigem lähtub ta põhimõttest “vähem on rohkem”. Värvitoonidest eelistab neitsi halli.Kaalude tähtkuju esindajad on seltskondlikud ja nad tunnevad vajadust tasakaalu ning võrdsuse järele. Kaalud on tõenäoliselt kõige õnnelikumad siis, kui sisekujunduses valitseb sümmeetria ja järgitud on traditsioonilisi kujundusreegleid, mis loovad tasakaalu. Mida parem Kaaludel kodus olla on, seda paremini suudavad nad säilitada tasakaalu oma elus. Tekitamaks sümmeetriat, vali kaks diivanilampi, mis meeldivad ja aseta üks mõlemale poole diivanit. Värvidest sobivad Kaaludele rohelised toonid, sest just nimelt roheline sümboliseerib tasakaalu.

Skorpion on kangekaelne ja kirglik. Talle meeldib end ümbritseda tumedamate ja intensiivsemate toonidega, mis pakuvad ühest küljest lohutust, kuid teisest küljest tekitavad teatud salapära. Lõppude lõpuks ongi ju skorpion küllaltki salapärane tegelane. Tunnetest pakatava ümbruse saab skorpion luua õige mööbli ja sisekujundusesemetega, mis näivad müstilised. Selleks sobivad näiteks lõhnaküünlad või ekstravagantsed kardinad. Värvitoonidest sobivad Skorpionile kõige enam sügavad ja külluslikud soojad toonid.

Ambur on hea suhtleja, kes pakatab alati energiast. Talle meeldib eklektiline ja kunstipärane stiil. Kuna Ambur huvitub filosoofiast ja tähendusest, siis võiks ta valida oma interjööri esemeid, millel on tähendus ja mis köidavad tähelepanu. Näiteks seinu sobivad kaunistama põnevad kunstiteosed. Värvitoonides sobivad Amburile sügavrohelised metsatoonid, aga ka teised looduse värvid. Suure loodusearmastajana kuuluvad tema interjööri muidugi ka lopsakad toataimed!Kaljukitsi teatakse nende distsipliini-armastuse ja tõsise loomu järgi. Samas vajavad kaljukitsed kohta, millest peegelduksid nende iseloomujooned ja milles oleks midagi erilist. Võib-olla just seetõttu meeldib kaljukitsedele koguda antiikesemeid ja vaadata pigem traditsioonilisel moel kujundatud kodude suunas, mis pakuvad neile esteetilist naudingut. Kaljukitsel ei tasu kodus teha suuri muudatusi, sest neile sobib koht, mis on tuttav ja just kui nende pelgupaik peale rasket päeva. Kaljukitsele sobivad tuhmid valged toonid, millele on lisatud pisut rahustavat sinist.

Veevalajaid teatakse nende iseseisvuse ja leidlikkuse poolest. Nad on vabad hinged, keda tõmbab modernne ja tänapäevane esteetilisus, sest nende pilk on alati suunatud tulevikku. Kuna veevalajad on külalislahked ja sõbralikud inimesed, jagavad nad enda kodu meeleldi ka sõprade ja sugulastega. Kui veevalajal ei juhtu olema lemmikloomi, siis võiks ta oma kodu sisustada toataimedega, mis on näiteks punased või lillad. Veevalajale sobivad ka hästi rahustavad rohelised toonid koos mõne sooja tooniga.

Kalad on südamlikud ja targad ning nad hindavad praktilist ja mugavat keskkonda tihti kõrgemalt kui välist esteetikat. Neile on kodu koht, kus veeta aega koos sõprade, lemmikloomade ja südamelähedaste inimestega. Samas võiks see koht olla mõnus ja mugav ka siis, kui kalade tähtkujus sündinud inimene on seal üksinda. Pööra tähelepanu mugavale diivanile, tugitoolile ja voodile. Kaladele sobib hästi lilla toon, mis sümboliseerib tarkust.

Allikas: housebeautiful.com

LOE LISAKS: