1. Valletta, Malta

Kinnisvara keskmine ruutmeetrihind on pealinnas Vallettas ligi 1200 eurot. Tegemist on ideaalse puhkepaigaga, millele panid 16. sajandil aluse Malta rüütlid. Seega on saarel võimalik avastada põnevat ajalugu ja arhitektuuri. Samuti võlub Malta oma sõbralike ja külalislahkete inimestega.

Muuhulgas on seal väga hea tervishoiusüsteem ja Mandri-Euroopa on vaid lühikese lennukisõidu kaugusel. Mis puutub aga välismaalastesse, siis kinnisvara ostmisega on kehtestatud reegel, et välismaalane peab korteri eest välja käima vähemalt 104 737 eurot ja maja eest 174 514 eurot.

Bukaresti vanalinn on ainus koht, mis pääses Nicolae Ceausescu buldooseritest. Hiljuti on seda iidset kohta hakatud ka üha usinamalt renoveerima. Bukaresti vanalinnas on vahvaid tänavaid, kohvikuid, kirikuid, muuseume ja restorane. Linn sobib hästi inimesele, kes huvitub kultuurist, kunstist ja arhitektuurist.

Keskmine ruutmeetrihind on Bukarestis 1253 eurot. Kuigi Rumeenia ja Horvaatia kuuluvad Euroopa liitu, siis on neil sellele vaatamata oma rahaühikud: Rumeenias leu ja Horvaatias kuna. Kinnisvara müüakse aga eurodest.

2500-aastases Budvas tuleb Aadria mere ääres asuva elamise ruutmeetri eest välja käia 1635 eurot. Tegemist on aga kihvti linnaga, mida piirab müür ja kus on kaunid rannad ning meeli hellitav soe vahemereline kliima.

Kreekas on siiani küllaltki nigel majanduslik olukord ja see peegeldub ka kinnisvarahindades. Keskmine ruutmeetrihind Ateenas on 1851 eurot. Kui oled pikalt unistanud valgest villast Kreeka saarel, siis praegu oleks sellele ideaalne aeg mõelda.

Istria poolsaar Horvaatias on vägagi taskukohane koht lõunapoolses Euroopas. Seal tuleb Pulas asuva korteri ruutmeetri eest rahakotti kergendada keskmiselt 1150 euro võrra. Kuna Horvaatia asub Aadria mere ääres, siis sobib see oma kaunite randadega suurepäraselt pensionipõlve nautimiseks. Regioonis leidub ka veiniistandusi ja oliivisalusid.

Muuhulgas saab Istrias avastada suurepärast kellatorne ja kindluseid. Istria on huvi pakkunud ka roomlastele, kes ehitasid kunagi Pulasse kolosseumi, milles peeti lõvivõitluseid. Hiljem valitsesid Istria üle veneetslased, kellest jäi samuti arhitektuuripärle maha.

Istria on pika aja jooksul arenenud koht, kus on omavahel põimunud loodus ja inimtegevus ning selle tagajärjel on sündinud midagi imelist. Vanad roomlased kutsusid Istriat hoopis Tierra Magicaks.

Abruzzo on üks taskukohasemaid kohti Euroopas ja väga sobiv koht, kuhu minna pensionipõlve veetma. Hõreda asustusega Abruzzo on koht Itaalias, mis jääb lõunasse ja on umbes sama kaunis nagu Toscana või Umbria. Näiteks hea asukohaga elamise eest tuleb välja käia ligikaudu 890 eurot ruutmeetri eest. Pisikese majakese eest tuleks maksta aga ligikaudu 44 000 eurot.

Portugal on juba aastaid välismaalasi ahvatlenud sinna kinnisvara ostma ja hetkel elab seal rohkem kui 100 000 inimest, kes on sinna läinud vanaduspõlve veetma. Portugalis on rohkem päikeselisi päevi kui kuskil mujal Euroopas. Võib-olla just seetõttu on päikesenautlejatest eurooplaste seas Portugal kõige populaarsem elamispaik.

Algarve on Portugali lõunapoolseim piirkond ja sealne Atlandi ookeani äärde jääv rannajoon on ligi 160 kilomeetrit pikk. Vesi on seal helesinine ja mägedelt avanevad hunnitud vaated. Teisisõnu võid Portugalis saata päevi mööda rannas peesitades, ujudes ja paadiga sõites. Piirkonnas on 42 golfiväljakut ja tegemist on golfisõprade seas hinnatud kohaga. Mis sellises imelises kohas kinnisvara ka maksab? Keskmine kinnisvara ruutmeetrihind on 1177 eurot.

Allikas: www.expatfocus.com

LOE LISAKS: