1. Elamises puuduvad värvid ja tekstuurid

Sageli näevad paljud uued elamised liialt beežid välja. Beeži värvi on nii seinad, vaibad kui ka mööbel. Elamises puuduvad huvitava tekstuuriga esemed, mis oleks valmistatud näiteks kulutatud puidust või kivist. Kui soovid, et elamine näeks põnev välja, asenda mõned beežid pinnad mõnda teist värvi pindade või aksessuaaridega — nii lisad elamisele pisut isikupära. Värvi võid lisada ka mööbliga. Paljud mõtlevad esimese asjana seinte värvimisele, aga unustada ei tasu ka mööblit. Võta ette mõni vana kapp või kummut ja värvi see mõne laheda tooniga ära.

2. Puudub arhitektuuriline omapära

Sageli ehitatakse uusi elamisi nii, et soodsa hinna nimel jäetakse välja arhitektuuriliselt põnevad detailid ja kaunistused. Mõningaid viimistlusdetaile saab elamisele aga ka hiljem juurde lisada. Mõtle näiteks reljeefsetele liistudele, mille saad paigutada akende ja ukseavade ümber ning mis annavad elamisele viimistletud väljanägemise. Võid mõelda ka karniisidele ja laerosettidele.

3. Kõik sobib omavahel liiga hästi kokku

Asjade kokkusobivuses pole otseselt midagi halba, ent kui seda on liialt palju, näib elamine igav ja isikupäratu välja. Lisa sinna midagi vahvat, et selles väljenduks omapära ja stiil. Vali näiteks mõni kihvt mööbliese või miskit muud, mis tundub põnev. Ja püüa liiga palju vältida ühest komplektist tulevat mööblit — see muudab kodu ilme liialt ametlikuks ja kliiniliseks.

4. Aksessuaarid, mis on ka kõigil teistel

Kui soovid, et elamine ei paistaks nagu iga teine maja samal tänaval, siis ära vali aksessuaare, mida müüakse igas kodusisustuspoes. Vali midagi sellist, mis muudab elamise eriliseks ja väljapaistvaks. See võiks olla midagi, mis muudab elamise omanäoliseks. Võiksid valida aksessuaarid, mis ei lähe kahe või viie aastaga moest. Näiteks lisavad elamisele särtsu igapäevased esemed, mis on üle võõbatud mõne kihvti värvitooniga. Paljud inimesed eelistavad mingil põhjusel ka valgeid ribikardinaid. Pane akende ette aga midagi muud, mis oleks stiilne. Mine kardinapoodi ja kahtlemata leiad midagi, mis kõnetab.

5. Puuduvad maalähedased esemed

Sageli juhtub nii, et järgitakse küll kõiki reegleid, ent siiski näeb elamine igav välja. Tekib tunne, et just kui midagi on puudu. Vahel on asi selles, et elamisest on puudu maalähedased esemed, mis on valmistatud näiteks puidust ja mis annavad elamisele soojuse. Kui viimistlus on täielikult puiduvaba, siis saab maalähedast hubasust lisada ka mööbli, punutud korvide ja taimedega.

6. Liiga tavaline aed, kus puudub maastikukujundus

Paljude uute majade juurde kuulub aed, kus ei ole mõeldud maastikukujundusele. Maja ees ja taga laiub tühi muruplats, kui sedagi. Et elamine ei tunduks tervikuna igav ja üksluine, on mõistlik ette võtta ka aed ja muuta see kauniks. Istuta erinevaid värvilisi taimi ja loo enda jaoks meelepärane stiil. Kui pole aega lillede eest hoolitseda, siis tasub uuel aiahooajal aeda tuua kive ja kõrrelisi, mis üldmulje palju ilmekamaks, kuid küllaltki hooldusvabaks muudavad. Tee oma aiast täielik unistuste aed. Internetis leidub rohkelt fotosid, mis pakuvad inspiratsiooni ja näpunäiteid.

Allikas: interiordesigninfo.com

LOE LISAKS: