Vali teema

Rahuliku ja harmoonilise keskkonna loob üks kindel stiil või teema ja selle järgimine. Tee endale selgeks, kas soovid enda ümber näha luksuslikku ja trendikat art déco stiili, helget ja karget skandinaavialikku joont, minimalistlikke vorme või hoopis hubast maalähedast stiili. Kui otsustad ära, millises stiilis magamistuba soovid, siis on hea alguspunkt käes. Nüüd tead, milliseid materjale tuppa sobitada ning millist mööblit valida.

Rahulik värvivalik

Eelista heledaid ja rahulikke toone, mis muudavad ruumi avaraks, hubaseks ja kutsuvaks. Näiteks on suurepäraseks valikuks neutraalsed beežid, hallid ja helesinised. Neid toone sobib kasutada ka mööbli puhul. Nende toonide juures võid aga julgelt kasutada sooju toone ja särtsakaid aktsente, mis tekitavad rõõmutunde — näiteks kollane on hea ja rõõmus värv, mille keskel ärgata ja uut päikselist päeva tervidada!

Valgustus

Leidub erinevaid valgusallikaid, mis magamistuppa sobivad. Kui eelistad voodis lugeda, võiks voodi kohal olla lugemiseks sobilik valgusallikas, mis on kinnitatud seinale või paikneb voodi kõrval asuval kapil. Lakke võid lasta paigaldada aga uhke lühtri või hoopis rippuva laelambi, mille valguseredust saad soovi järgi sättida.

Mis puutub valgusesse, siis magamistoas võiksid olla ka head kardinad. Kui tahad kaua magada, siis on hea, kui saad kardinatega ruumi pimedaks muuta. Kui oled eelistad vara ärgata, võiksid soetada kerged ja heledad maast laeni kardinad.

Mugav ja stiilne voodi

Voodi on magamistoas mõistagi kõige olulisem mööblitükk, mis jääb tõenäoliselt sind aastakümneteks teenima. Seetõttu tasub investerida mugavasse ja elegantsesse voodisse. Võrdselt olulisteks aspektideks on nii mugav madrats kui ka kaunis voodipeats, mis ruumis endale esimesena tähelepanu tõmbab. Palju annab juurde ka kvaliteetne voodipesu, mis võiks ühtida ülejäänud magamistoa stiiliga.

Padjad

Ühed aksessuaarid võiksid kindlasti olla dekoratiivsed padjad. Selliseid patju võiks olla kaks kuni kuus tükki olenevalt voodi suurusest. Et kael aga kangeks ei jääks, võiks magamispadi olla kaela järgi vormuv. Võid eelistada ka allergiavastaseid ja tolmulestavastaseid patju. Peaasi, et oleks mugav.

Lugemisnurgake

Magamistoas võiks olla pisike ja privaatne lugemisnurgake, kus on mõnus tugitool või diivan. Võid sinna juurde lisada stiilse järi ja koha, kuhu saad paigutada raamatud.

Magamistoa seinad

Võid katsetada põnevate mustritega tapeete, mis ruumile omapära ja karakterit lisavad. Võid selle panna näiteks ühte seina, mis tõmbab peamise tähelepanu ruumis endale. Intensiivse mustriga tapeet kõigis neljas seinas võib muuta ruumi pisikeseks ja tekitada täiskuhjatud tunde. Pilkupüüdev tapeet õiges kohas võib ruumi aga muuta huvitavaks ja stiilseks.

Fotod ja pildid seintel on hea viis muutmaks magamistuba omanäoliseks. See ei pea olema midagi keerulist, kuid see võiks omavahel kokku sobida. Kui soovid aga seinale panna rohkelt pildiraame, siis võiks sein olla neutraalset värvi. Ära pane seintele aga liiga palju pilte, sest muidu tekib üle kuhjatud tunne.

Väike magamistuba

Ka pisike magamistuba võib olla stiilne ja mugav, ning ühte eesmärgiks seades ei tasuks teise arvelt järeleandmisi teha. Enne kui hakkad mööblit paika sättima, tee ruumiplaan, mille abil saad täpselt otsustada, kuhu mida paned. Alusta fookuspunkti määramisega, sest see on peamine koht, millele langeb ruumis olija tähelepanu. Kui fookuspunkt on õiges kohas, võib ka pisike magamistuba olla hubane, ent samas hästi organiseeritud koht. Enamasti on magamistoa fookuspunkt voodi ning peatsile tasub seetõttu rohkem tähelepanu pöörata.

Väikses magamistoas on väga tähtis pöörata tähelepanu ka hoiustamiskohtadele. Näiteks voodi võiks olla sahtlitega, et voodialune ruum raisku ei läheks. Imetillukeses ruumis, kus põrandapinda peaaegu ei olegi, võib panipaigad ehitada näiteks voodipeatsi kohale.

Vali kaunis vaip

Vaibaga võid muuta ruumi visuaalselt suuremaks kui see tegelikult on. Vali vaip, mis on neutraalne ja ajatu ning mis sobib ülejäänud magamistoa stiiliga. Vaip võiks olla piisavalt suur, sest osa sellest jääb ka voodi alla.

Peeglid

Peeglid muudavad ruumi avaramaks, sest need peegeldavad valgust ja muudavad ruumi visuaalselt suuremaks. Eriti praktiline on peegel seega väikeses magamistoas. Ja asjal on ka oma lisaväärtus — kaunis peegliraam lisab toale pisut luksuslikku joont.

Allikas: tomorrowsleep.com

LOE LISAKS: