Kinni kiiluvad sahtlid ja liuguksed

Kui sahtlid ja liuguksed käivad raskelt, on tükist seebist palju abi. Hõõru sahtli küljed või liugukse liikumisrada seebiga üle ning kõik liigub kui õlitatult!

Värskenda sahtlite ja kappide sisu, kohvreid ning auto salongi

Enne kui hakkad seepe kõigiks neiks majapidamisnippideks kasutama, saad nende väärtust veelgi tõsta, kasutades lõhnaseepe sahtlitele, kappidele, kohvritele ja auto interjöörile meeldiva aroomi ja värskuse andmiseks. Mässi seebid riidetükikestesse ning säti need vajalikesse kohtadesse. Sama nipp toimib suurepäraselt ka halvasti lõhnavate jalatsite puhul.

Muuda mööbli kokkupanek lihtsamaks

Hoolimata sellest, kas sa oled meisterpuusepp või näed lihtsalt IKEA raamaturiiuli kokku panemisega vaeva, võib kruvide sisse keeramine teinekord päris raske olla. Ka siin tuleb appi seep. Hõõru kruvi keermed seebiga üle, nii on neid lihtsam sisse keerata. Samuti võid seepi kasutada lõikejoonte märgistamiseks (seepi on hiljem lihtne eemaldada) või hõõru sellega üle saetera, et see paremini läbi puidu libiseks.

Peida vead

Kui seintesse on pärast piltide eemaldamist inetud naelaaugud jäänud, siis võta appi seina värviga samas toonis seep. Hõõru augud seepi täis. See aitab seniks hädast välja, kuni sul on ükskord aega põhjalikum seina pahteldamine ja värvimine ette võtta.

Väldi värvipritsmeid

Kui asud värvima peeglite või klaaspindade läheduses, mida värvimise ajaks eemaldada ei saa, siis hõõru peegli või klaasi servad seebiga üle. Nii ei pea sa värvipritsmete pärast muretsema. Kui lähebki pisut värvi klaasile, on seda seebiga kaetud pinnalt lihtne eemaldada ning see meetod on märksa kiirem ja lihtsam kui kõigi servade maaliteibiga katmine.

Halvasti toimivad ukselukud

Kui ukselukk käib raskelt, siis hõõru võti kuiva seebitükiga üle, pista seebiga määritud võti lukuaugust sisse ning keera lukku mõned korrad kinni-lahti. See peaks ukseluku paremini toimima panema.

Enneta peeglite ja klaaside uduseks minemist

Kui sulle teeb tuska, et peeglid pärast kuuma dušši võtmist pikalt udused on, siis ka siin leiad abi seebist. Käi kuiva peegli pind seebitükiga üle ning poleeri lapiga — ära kasuta vett! Järgmine kord, kui duši all käid, avastad, et peeglid ei lähe enam uduseks. Sama nipp toimib hästi ka prillide ja päikeseprillide puhul.

Peata kõikvõimalikud kriginad ja naginad

Seebitükist on abi ka kääksuvate uste ja nagisevate põrandalaudade puhul. Hõõru kriiksuvate pindade servad seebiga üle, testi ja vajadusel hõõru veel kord.

Lekete tuvastamine

Kui sa ei suuda kuidagi pihta saada, kust täpselt rehv või lapse kummibassein vett läbi laseb, siis niisuta seep ning hõõru kahtlased kohad niiske seebiga üle. Seebine kiht tekitab mulli seal, kus õhk välja pääseb.

Kaitse mööblit lemmikloomade eest

Kes meist pole kuulnud lauset suu seebiga puhtaks pesemisest, kui keegi koledaid sõnu kasutab! Seebi maitse on vastik ka lemmikloomadele. Kui sul on majapidamises kutsikas, jänes või tuhkur, kes kõike närima kipub, hõõru puidust mööblijalad ja mööblitükkide ääred seebitükiga üle ning võid olla kindel, et nad oma hambaid su mööbli kallal enam ei terita.

Hoia küünealused kergemini puhtana

Enne kui asud aias rohimistöödele või võtad ette õlise autoremondi, hõõru küünealused seepi täis. Seep ei lase mustusel või õlidel su küünte alla pääseda ning aitab käed kergemini puhtaks saada.

Taimekaitse

Põõsastesse seebitükkide riputamine või põõsa alla jämedalt seebi riivimine aitab kitsi eemal hoida. Kasuta seebi üles riputamiseks võrkkotti või vanu sukkpükse. Seepi saab ka toataimede kaitseks kasutada — kui sul on mure lehetäide või muude kahjurputukatega, hõõru taime(lehtede) alumine külg niiske seebitükiga kergelt üle.

Muuda lõkkel kasutatavate nõude puhastamine lihtsamaks

Enne kui katla või lõkkepanni tulele asetad, hõõru selle põhi niiske seebitükiga üle, nii on hiljem seda märksa lihtsam puhtaks saada.

Kinni kiiluva luku parandamine

Kui jopelukk pidevalt kinni kiiluma kipub, siis hõõru luku hambad seebitükiga üle, nii hakkab see uuesti libedalt jooksma.

Eemalda tõrksad plekid

Jah, olemas on ka spetsiaalseid plekieemaldusseepe, kuid tegelikult ajab õliste ja mudaste plekkide puhul asja ära ükskõik milline seebitükk. Peaasi, et see poleks niisutava palsamiga rikastatud.

Tee ise vedelseepi

Hoia raha kokku ja valmista ise vedelseep. Riivi seebitüki küljest käsiriiviga 120g seepi ning sega see nelja tassitäie keeva veega. Sega kuni seep on lahustunud, lase täielikult maha jahtuda ning vala seebianumatesse. Säilita ülejäänud seepi jahedas kohas ning enne kasutusele võttu loksuta korralikult läbi.

Tee ise pesupulber

Seep on isetehtud pesupulbi põhikoostisosa. Lisa sellele pisut pesusoodat (kaltsineeritud sooda), booraksit ja söögisoodat ning tõhus ja soodne pesupesemisvahend ongi valmis.

Allikas: The Spruce

LOE LISAKS: