Teatud asju ei tohiks siiski kunagi nõudepesumasinasse panna, et kaitsta nende eluiga. Nende hulka kuuluvad esemed, millel leidub puidust, malmist või vasest osi. Seega tasub nendega olla ettevaatlik ja jälgida tootja hooldusjuhiseid. Kõige ohutum on asju paigutada nõudepesumasina ülemisele riiulile, sest see on küttekehast kaugemal. Pärast tööriistade ja kummikute pesemist on soovitatav ka masin ise üle loputada enne nõude sisse panemist.

Köögitarvikud

Ventilatsiooniresti külge koguneb ajaga rasva, mille külge omakord kleepub lendlev tolm. Käsitsi resti vahesid nühkida on väga tüütu, kuid õnneks saab reste enamasti eemaldada ja lihtsalt nõudepesumasinas puhtaks pesta. Kui nõude kõrvale jääb ruumi, siis võib julgelt masinasse panna ka küürimisharja, silikoonkindad ja -potialused ning mikrolaineahju klaastaldriku. Köögikappide ja külmkapi pesemist saab samuti enda jaoks lihtsamaks teha, pestes külmkapi riiuleid ja topsikuid ning köögikappide nuppe nõudepesumasinas. Kuna nupud on väiksemad, siis need on soovitatav panna võrkkotti, kuid vältida tasub värvitud ja puitnuppude masinas pesemist.

Vannitoatarvikud

Vannituba võib tunduda väga puhta kohana, sest seal saab kõik pidevalt veega üle uhutud, kuid tegelikult vajavad tarvikud ka päriselt pesemist. Nii võib nõudepesumasinasse panna vannitoa ventilatsiooniresti, pesunuustikud, seebialuse ja hambaharjatopsi. Sorteerides kosmeetikasahtlit, tasub pesusse saata sahtli väikesed vaheseinad ja korvid, plastikust harjad ja kammid, silikoonist näopesuharja ning küünekäärid ja -tangid, sest kosmeetikatarvikute küljes elavad meeleldi mitmed bakterid. Kui dušipõrandal või vannipõhjas on libisemisvastane matt, on soovitatav ka see korra nädalas masinas päriselt puhtaks pesta.

Tubased tarvikud

Nii nagu köögis ja vannitoas, leidub ka toas ventilatsioonireste, mida tasub aeg-ajalt kuuma veega nõudepesumasinas pesta. Samuti võib masinasse panna väiksemaid lambikupleid ja lillevaase, kuid alati peaks jälgima, et need väga õrnast klaasist ei oleks, sest siis võivad need masinas kergesti katki minna. Iga mõne aja tagant tasub ka kirjutuslaual olevad topsid ja hoidikud üle vaadata ning tolmu võtmise käigus needki masinas üle pesta.

Laste ja lemmikloomade mänguasjad

Vannipardid, plastikkujukesed ja -klotsid võib üksteise kõrvale nõudepesumasina ülemisele riiulile laduda või võrkkotti panna ning põhjalikumale puhastusele saata. Eriti soovitatav on nõudepesumasinas vahepeal põhjalikumalt pesta lutte ja närimisrõngaid, sest lastel kukuvad need tihti maha ning ainult kergest loputamisest võib väheks jääda mustuse ja bakterite eemaldamiseks. Niisamuti võib masinas pesta lemmikloomatarbeid. Lemmiklooma plastik- ja kummimänguasjad ning keraamilised, plastik- ja metalltoidunõud säravad pärast kui uued. Aeg-ajalt tasub ära pesta ka sünteetilisest materjalist kaela- ja jalutusrihmad, kuid nõudepesumasinasse ei tasu panna nahkrihma.

Spordivahendid

Jalgpallurid võiksid nõudepesumasinas pesta säärekaitsmeid, et higistamise tõttu tekkivaid lõhnu ja baktereid eemaldada. Samuti võib nõudepesumasinasse panna hambakaitsmeid, golfi- ja sulgpalle ning õuemänguasju — liivakasti ämbrid ja mänguautod tulevad masinast välja kui uued. Mõnikord soovitatakse nõudepesumasinas pesta ka nokkmütse, kuid sel juhul tuleb enne kindlaks teha ega mütsi noka sees papist toestust ei ole ning panna müts vormi peale, et see oma kuju säilitaks.

Aiatööriistad

Väiksemaid aiatööriistu tasub aeg-ajalt nõudepesumasinasse panna, et nende külge hakanud seened, väetised ja muu mustus maha pesta. Vältida tuleks siiski puidust osadega tööriistade masinasse panemist. Kui taimed vajavad suuremasse potti ümber istutamist, siis peaks tühjaks jääva poti ära pesema, sest vana mulla kaudu võivad mõned taimehaigused edasi kanduda. Suveõhtute juurde kuulub kindlasti grillimine, kuid grillresti puhastamine pärast söömist on tõeliselt tüütu. Õnneks saab ka selle pärast suurema mustuse maha kraapimist nõudepesumasinasse panna.

Autotarvikud

Kohvihoidja peale tilgub autos ikka aeg-ajalt kohvi, kuid kui hoidja on eemaldatav, siis sobib see hästi nõudepesumasinas pesemiseks. Auto kummimatid ja ilukilbid saavad kergesti sopaseks, kuid pärast suurema sopa maha koputamist võib needki panna nõudepesumasinasse. Pärast kuuma veega pesemist säravad ilukilbid taas nagu uued.