1. Eelista rahulikke mustreid

Ka kirjudel mustritel on oma koht, kuid kui soovid rahuliku ilmega elamist, siis hoidu kirjudest detailidest. Kui soovid sisekujunduses kasutada mõnda mustrit, eelista näiteks kalasabamustrit, kahetoonilist triibulist mustrit või peaaegu märkamatuid geomeetrilisi kujundeid või õrnu taimornamente.


2. Sisekujunduses kasuta looduslikke materjale

Looduslikud elemendid muudavad kodu ilme rahulikuks. Kasuta näiteks punutud korve, naturaalsest kiust kootud vaipu, töötlemata puitu, kive, merekarpe, kulunud puidutükke rannast, puulehti ja lilli ning üldiselt kõike, mis on looduslähedane.

A post shared by Domek za lasem (@domekzalasem) on

3. Rahulikud toonid

Rahulikud toonid tähendavad enamasti külmasid toone, kuid kui hallikad ja sinised toonid ei ole sinu maitse, siis proovi pastelset roosat, pruunikashalli või virsikukarva punast. Ka loodusest näpatud rohelised mõjuvad meelele rahustavalt.

4. Kasuta asjade hoiustamiseks ustega kappe ja riiuleid

Väldi avatud riiuleid, sest nendel olevad asjad tekitavad nii-öelda visuaalse müra ehk võtavad silme eest kirjuks. Loomulikult on vaja kohta, kuhu oma asju paigutada ja kui soovid rahulikku interjööri, on selleks parim lahendus suletud ustega kapid. Need võiksid olla ühes toonis, sest nii on tuba rahulikum. Kui soovid tuba mõne aksessuaariga kasutada, siis pane avatud riiulile üks-kaks kena vaasi.

5. Õige valgustus on tähtis

Naturaalne valgus on alati parem kui kunstvalgus. Seetõttu on mõistlik päeval tõmmata kardinad akende eest. Kui akna taga pole ilus vaade, eelista kardinaid, mis lasevad läbi palju valgust. Kui õues hakkab muutuma hämaraks, valgusta tuba näiteks valgusketiga, mis eraldab pehmet valgust. Võid kasutada ka küünlaid, laternaid või väiksemaid lampe. See muudab toa hubasemaks kui pea kohal rippuv eredat valgust andev lamp.

6. Varja ära juhtmed ja tehnika

Kellelegi ei meeldi tõtt vaadata juhtmepuntraga. Õnneks on nüüd juhtmete peitmiseks palju nutikaid lahendusi — spetsiaalseid telerialuseid ja kirjutuslaudu. Kui soetad uusi tehnikaseadmeid, eelista traadita internetil töötavaid võimalikult õhulisi ja pisikesi seadmeid. Samuti võiksid koondada kõik juhtmed ühte sahtlisse. Nii ei vedele need elamises laiali ja samas leiad vajaliku juhtme alati üles, kui seda vajad.

7. Elav tuli mõjub rahustavalt

Meie kliimas, kus isegi vihmastel ja tuulistel suvepäevadel võib jahedaks minna, kulub ära üks kaunis ja praktiline tulease. See ei pea olema suur ega korralik kamin, mida igasse ruumi ehitada ei saagi. Piisab ka vedelal kütusel toimivast pisikesest kaminast, mis ei vaja lõõri.

8. Too koju toataimed

Teadlased on kindlaks teinud, et paljudel toataimedel on omadus tuju tõsta, postiivseid emotsioone tekitada ja pingeid maandada. Inimese aju seostab elavaid taimi lokkava roheluse ja loodusega, mis on meie elus püsimise aluseks.

9. Tekita hubane õuenurgake

Õuenurgakese kujundamisel lähtu privaatsusest, meeldivatest aroomidest, vahvatest taimedest ja mõnusast tekstuurist. Ära säti nurka keskendudes grillimisele ja söömisele, vaid loo koht, kus naudid rahu ja vaikust ning niisama olemist. Taas on kasu mahedatest toonidest ning looduslikest materjalidest. Kui vähegi võimalust, võiks läheduses asetseda ka sulisev purskkaev.

10. Ole väikeste asjade suhtes valiv

Võta eesmärgiks suhtumine, et vähem on rohkem ning ära karda loobuda asjadest, mida pole enam vaja. Näiteks asjad, mis seisavad kapis, koguvad tolmu ja mida pole enam aastaid välja võetud. Väldi ka nähtavate kohtade ülekülvamist tarbetute nipsasjakestega. Vali interjööri vaid asjad, millest tõesti rõõmu tunned.

Allikas: houzz.com

LOE LISAKS: