Ainulaadne ja miljööväärtuslik talukompleks Lahemaal Pärispea külas

Talu on kasutusele võetud 1890. aastal ja olnud siiani ühe suguvõsa käes, kes on seda väärikalt hoidnud. Talu on täielikult renoveeritud ja kaasajastatud tänapäeva nõuete järgi. Samas on säilitatud autentne talumiljöö koos abihoonetega krundil.

Arhailine eesti taluarhitektuur on kombineeritud romantilise skandinaavia stiilis sisekujundusega.

Ajalooline talu puitpalkidest sein on eksponeeritud ja moodustab põneva koosluse valgeks värvitud skandinaaviapäraste pindadega. Eluruumid on kõrged ja avarad.

Esimesel korrusel on kaunis veranda, elutuba avatud köögiga, kaks magamistuba, pesuruum ja sahver.

Teisel korrusel on avar katusealune, kus moodustuvad teineteisest eralduvad magamise sopid ning keskel on kõrge läbi kahe korruse avatud ruum. Huvi korral uudista lähemalt siit.

Unikaalne maastik vägevate kivirahnudega, põlismets ja suur kõrguste vahe teevad selle kinnistu väga eriliseks. Suvila 2.0 ei ole tüütu kohustus vaid vabadus. Ei mingit peenramaa kaevamist ega marjapõõsa istandust.

Loodus sinu ümber varustab sind, kuid ei kohusta. Kasemahl, sirmikud, metsmaasikad, vaarikaid ja mustikaid — see on sinu võimalus!

Loo, unista, tööta või ole lihtsalt niisama — see on kõigiks nendeks tegevusteks ideaalne paik. Mõnusat äraolemist toetab kümblustünn, kus on mõnus lõõgastuda nii suvel kui ka talvel.

Eesti kauneima liivarannani jõuad mööda ajaloolist Peraküla kiviteed jalgrattal 10-15 minutiga. Lisaks merele on läheduses ujumiseks liivapõhjaga maaliline rabajärv, kus vesi on soe juba mais! Vaata lähemalt siit.

Kaunis ja heakorrastatud kinnistu piirneb merega ja asub renoveeritud Kungla sadamast vaid 160 meetri kaugusel.

Kahekorruselises elamus paiknevad põhikorrusel paiknevad esik, elutuba, köök, pesuruum ja leiliruum, terrass, ning eraldi sissepääsuga panipaik.

Katusekorrusel on trepihall ja kaks magamistuba.

Puitkarkassiga maja välisviimistluses on kasutatud laudist. Huvi korral saad lähemalt vaadata siit.

Krundil on 2016 kevadel renoveeritud 1,5-korruseline suvila. Mereni 100 m, majast avaneb kaunis merevaade.

Suvilas paiknevad järgmised ruumid: esimesel korrusel on köök, elutuba, saun, dušširuum ja tualett. Terrassid asuvad majal neljas küljes.

Teisel korrusel on kaks magamistuba. Huvi korral uudista elamise kohta siit.

Nasva külas asuv majake on ehitatud väga kvaliteetselt ja korralikult. Suurepärane asukoht, Kuressaare linnapiirini ca 3 km, jõeni ja mereni ca 1 km.

Avar elutuba avatud köögiga, eraldi magamistuba ja duširuum.

Maja sissepääsu ees mõnus päikseline terass. Uudistada saab siit.

LOE VEEL: