Eesti Green Building Councili (GBC) poolt välja antud ametlik auhind oli määratud jätkusuutliku arenduse täielikule tipptasemele.

"Ülemiste keskus pole mitte ainult jätkusuutlik, vaid ka rahaliselt käibelt edukas ja see tendents üksnes kasvab. Keskus laieneb veelgi edasi“, ütles projekti nõustanud ja auditeerinud Hadley Barrett. "Jätkusuutlik arendusetegevus kogu protsessi vältel on end õigustanud, kuna tulemus on selline, et ehitis püsib 4 aasta möödudes endiselt kõige jätkusuutlikumana Eestis". Konkursil osalenud objekte hindasid kogu kinnisvara arenduse jätkusuutliku ehitustsükli põhjal 5 sõltumatut eksperti, nende seas esindajad TTÜ-st, arhitektuuri, omanikujärelvalve, ehitusliku projekteerimise ja tootmise aladelt.

"Kuna hindasime mitmeid erinevaid kategooriad, siis esitatud andmed olid üsna põhjalikud ja andsid piisavalt detailse ülevaate iga hoone kohta.", kinnitas žüriisse kuulunud Gery Einberg (GECC), riiklikult tunnustatud kinnisvaraekspert ja konsultant. Kohtunike otsus võitja osas oli täiesti üksmeelne, Eesti kõige jätkusuutlikuma hoone kvaliteeti tõestab ka BREEAM-i hinnang “Hea“ (Good), mis tähendab sisuliselt “Väga Hea” (Very Good), kui võrrelda teiste sertifikaatidega. Linstowi juhatuse esimees Frode Grønvold väljendas täit rahuolu ja rääkis edasistest plaanidest: "Oleme uhked auhinna üle, mille on andsid välja valdkonna asjatundjad. Linstow paneb suurt rõhku jätkusuutlike projektide arendamisele ja hindab kõrgelt seda, kui need jõupingutused leiavad tunnustamist. Ülemiste on nüüd läbimas järgmist arengufaasi, mis tugevdab keskuse positsiooni Tallinna juhtiva kaubandus- ja meelelahutuskeskusena. Meie kommertspakkumine tugevneb ja laieneb veelgi, samuti jätkub meie keskendumine jätkusuutlikele lahendustele“.

„Jätkusuutlikkus ja keskkonnasäästlikkus on terminid, millest ükski arendaja ei saa ja ei tohiks tänapäeval üle ega ümber vaadata. Meil on hea meel olla sellise konkursi võitja, aga veel rohkem on hea meel selle üle, et sellist mõttelaadi esiletoov konkurss on ellu kutsutud“ ütles Ülemiste keskuse juht Guido Pärnits. Konkursi läbiviimise ja prestiižse auhinna üleandmise tulemusena loodab Green Building Council julgustada üha enam Eesti ettevõtteid järgima sertifitseerimise nõudeid hoonete arendusel, sest jätkusuutlike vahendite kasutamine kätkeb endas - kõigele muule lisaks - ka kasumlikkust. GBC juht Hadley Barrett on veendunud: "Jätkusuutlikkus on hea inimestele, nende heaolule ja kogu planeedile".

LOE KA: