Hoone pindala on üle 6000 ruutmeetri, välimüügiala suurus on ligi 3000 ruutmeetrit, hoone kubatuur kokku 40 800 kuupmeetrit.

Mapri Ehituse juhataja Priit Jaagant: “Ehitasime koos Hollandi koostööpartneriga Tartusse aianduskeskuse, mille teevad eriliseks arhitektuurne välimus, tehnilised lahendused ja lai aiakaupade sortiment. Nüüd ei tule oma koduaia arendamiseks enam läbi sõita mitut puukooli ja väiksemat kauplust. Soovin, et Gardest oleks aianduskaupade keskus mitte ainult Tartu ja Lõuna-Eesti inimestele vaid kõikidele, kes elavad Pihkvast Riiani ja Võrust Helsingini.”

Gardesti juhatuse liikme ja keskuse loovjuhi Kersti Jeetsi sõnul erineb keskus teistest omataolistest suuruse ja tehniliste lahenduste poolest: “Kasutusel on lihtsad nutikad lahendused. Keskus on ventileeritav loomulikul teel, palju kasutatakse loomulikku valgust. Nii vahelduvad aastaajad ka keskuses sees. Lisaks kasutame ära kogu hoone katusele langeva sadevee. Selliste lahendustega aianduskeskus on Euroopas unikaalne.”

Mapri Ehituse projektijuht Martin Mõistus: “Ehituse ja avamise tähtaeg enne Maamessi nõudis meilt korralikku talveks valmistumist — kõik välitööd pidid olema valmis enne külma. Üks olulisemaid töid oli tänavakivide paigaldamine, mida oli meil kokku 11 500 ruutmeetrit. Koostöö nii Hollandi partneri kui ka tellijaga sujus hästi ja me saime Gardesti õigeks ajaks valmis.”

Gardest kodu- ja aianduskeskuse projekteeris Design Police Department OÜ, ehitas Mapri Ehitus OÜ koos tehniliste lahenduste ja kontseptsiooni loonud Hollandi firmaga Thermoflor B.V.

LOE KA: