Konkursi toimumise aeg: 1. aprill – 30. september 2018. Konkurss kuulutatakse välja 1. aprilli Maakodu erinumbris Suvi Aias 1. aprillil 2018. Kandideerijate registreerimine lõpeb 20. septembril 2018. Erandina lõpeb kandideerimine kauneima aia kategoorias 20. augustil 2018.

Võitjad kuulutatakse välja novembris 2018 (koos Maakodu sügisese erinumbri ilmumisega ja võidukatest kodudest ilmub ülevaade ka Moodne kodu novembrikuises prindinumbris).

Elutoa, vannitoa, magamistoa, köögi ja terrassi kategooriates valitakse lisaks kategooria peaauhindade võitjatele ka vaheauhindade võitjad, kes valitakse rahvahääletusel iga kuu erinevas kategoorias aprillikuust kuni augustikuuni.

Korraldaja: ajakiri Maakodu ja veebiportaal Moodne Kodu / AS Ekspress Meedia

Kategooriad ja auhinnad:

KAUNEIM MAAKODU 2018

Peaauhind 1: Kodu- ja aianduskeskuse Gardest 2000 € kinkekaart.

KAUNEIM MOODNE KODU 2018

Peaauhind 2: eramu, korteri või suvekodu terviklik sisekujundus; Kodu- ja aianduskeskuse Gardest 2000 € kinkekaart.

KAUNEIM AED

Auhind: 1050 € väärtuses firma Bosch aia- ja tööriistu.

KAUNEIM ELUTUBA

Auhind: ISKU Mööbel 500 € kinkekaart.

Vaheauhind: firma ISKU Mööbel 250 € kinkekaart, mille võitja selgub aprillikuus rahvahääletusel.

KAUNEIM VANNITUBA

Auhind: Balteco 500 € kinkekaart.

Vaheauhind: Balteco 250 € kinkekaart, mille võitja selgub maikuus rahvahääletusel.

KAUNEIM MAGAMISTUBA

Auhind: Rave Mööbel 500 € kinkekaart.

Vaheauhind: Rave Mööbel 250 € kinkekaart, mille võitja selgub juunikuus rahvahääletusel.

KAUNEIM KÖÖK

Auhind: Köögisalongi Arens 500 € kinkekaart.

Vaheauhind: Köögisalongi Arens 250 € kinkekaart, mille võitja selgub juulikuus rahvahääletusel.

KAUNEIM TERRASS

Auhind: 500 € väärtuses firma Light24 kinkekaart.

Vaheauhind: firma Light24 250 € kinkekaart, mille võitja selgub rahvahääletusel augustikuus.

KAUNEIM LASTETUBA

Auhind: fotosessioon tunnustatud fotograafi Marilin Leenurmiga. Fotosessiooniks valitakse riietekomplektid firmalt River Island. Lisaks saab võitja ühe pildistamisel olnud komplektidest endale. Auhinna väärtus kokku 350 €. Võitja selgub rahvahääletusel.

Konkursil osalemine:

 • Konkursil võivad osaleda kõik Eestis asuvate kodude omanikud.
 • Kutsume konkursil osalema majade, maakodude, suvilate ja talude omanikke, aga ka kõiki teisi, kellel on kaunid aiad, terrassid või kõrvalehitised.
 • Kutsume konkursil osalema kortereid ja maju – kui sul on ilusti kujundatud kogu elamine, olgu selleks eramu, korter, suvekodu või eraldi konkursi kategooriasse kuuluv tuba, ala.

Konkursi kategooriad:

 • Konkursil on kaks põhikategooriat: Eesti kauneim maakodu 2018 ja Eesti moodne kodu 2018.
 • Lisaks peaauhindadele antakse välja kuus eriauhinda: kauneim aed, kauneim terrass, kauneim köök, kauneim elutuba, kauneim magamistuba, kauneim vannituba.
 • Eripreemia saab üks tore lastetuba, mis selgub rahvahääletusel.
 • Iga kuu antakse rahvahääletusel välja vaheauhind erikategooriates: köök, elutuba, magamistuba, vannituba.
 • Kauneima aia kategoorias osalemine lõpeb 20. augustil.

Konkursi kodukord:

 • Konkursil osalejateks arvatakse kõik, kes on ajavahemikus 1. aprill kuni 20. september 2018 (v.a kauneima aia kategooria, mille puhul osalemine lõpeb 20. augustil 2018) saatnud ajakirjale Maakodu posti teel või digitaalselt sooviavalduse osaleda konkursil „Meie kodu 2018”.
 • Kõikidel kandideerijatel palume koos sooviavaldusega saata oma andmed (telefoninumber, aadress), vähemalt viis fotot kodust, toast ja aiast (üldplaan majast ja aiast, fotod kodu sisekujundusest ja välisilmest, samuti detailkaadrid) ning lühitutvustuse eespool toodud tähtajaks.
 • Konkursile kandideerimiseks on kolm võimalust: konkursi veebilehel, e-posti aadressil konkurss@maakodu.ee või posti teel aadressil Narva mnt 13, 10151 Tallinn märgusõnaga „Meie kodu 2018“.
 • Žürii valib kõigi osavõtjate hulgast välja finalistid, keda külastab asjatundjatest koosnev žürii. Iga finaali pääsenud kodu ja aeda külastab Maakodu ja Moodsa Kodu toimetus koos fotograafi ja ajakirjanikuga eelneval kokkuleppel omanikuga.
 • Pärast finalistide külastust valib žürii ühise arutelu käigus auhinnasaajad. Auhinnad jagatakse välja vastavalt žürii otsusele. Esemelisi auhindu rahas välja ei anta.
 • Auhinnad antakse välja novembris 2018.
 • Konkursil osalejad peavad arvestama, et nende kodust või aiast ilmuvad artiklid ajakirjas Maakodu, vertikaalis Moodne Kodu ja Maakodu veebis, samuti võib osalemisega kaasneda laiem meediakajastus (trüki- ja veebimeedia, raadio ja televisioon).
 • Ajakirjal Maakodu ja vertikaalil Moodne Kodu on esmaõigus külastada konkursil osalejate kodusid ja aedu ning avaldada nendest materjali.
 • Ekspress Meedial on õigus konkursil osalejate andmeid kasutada, sealhulgas saata uudiskirju.

Osavõtu sooviavalduse ja kaaskirja vormistamine ning nõuded fotodele:

 • Vabas vormis sooviavaldus võib olla samas dokumendis kaaskirjaga, mis kirjeldab kodu või aia asukohta ja mõõtmeid ning selgitab lühidalt selle olemust ja omanike tausta. Kaaskirjale on kohustuslik lisada kontaktandmed (nimi, aadress, telefon, meiliaadress).
 • Digifotode eelistatud vormingud on .jpg või .tif. Fotod võib võistlusele esitada ka galeriina (Picasa, Dropbox jm) – sellisel juhul tuleb koos kaaskirjaga edastada korrektne veebilink ning fotod peavad olema allalaaditavad.
 • Fotod peavad olema kvaliteetsed.
 • Konkursile esitatud fotodega andmekandjad või paberfotod tagastatakse juhul, kui kaaskirjas on sellekohane märge.

Konkursil osalemiseks laadi oma pildid üles SIIN.

Vaata pilte sisustusportaali moodnekodu.ee 2017. aasta konkursi peaauhinna pälvinud kodust: