Pöörise elamurajoon saab Eesti Vabariigi juubelile pühendatud peaväljaku

Et 2018. aastal on Eesti Vabariigi 100. aastapäev, siis sellest inspireerituna lõi arhitekt Raiko Reinson sklupturaalse kompositsiooni Pöörise keskväljakule, millest tähelepanelik vaatleja võib välja lugeda arvud 99 ja 100. Tegemist on kogu piirkonna väärika keskpunktiga, kus on haljastus, mänguplatsid ning juubeli auks püstitatud arhitektoon.

Vorm on vaadeldav iga nurga alt ja igalt kõrguselt, lähedalt ja kaugelt. Liikudes ümber ja läbi skulpturaalse kaare, moodustuvad pidevalt uued kompositsioonid, vaated. Dünaamiline vorm pakub tänu spetsiaalsele valgustusele silmailu ka pimedal ajal. Käiguteed ja ümarad mänguplatsid on minimalistlikud ja kujundatud rahvusvärvides. Värvikirevuse eri aastaaegadel tagab haljastus, mis ühtlasi pakub varju valitsevate tuulte eest ja loob puhver vööndi ümbritsevast tänavast.

Idee luua Pöörise elurajooni keskväljak sündis kvartali arendajal AS TTP-l juba 2016. aasta varakevadel. Kohe oli sooviks, et tegu poleks lihtsalt platsiga, vaid et sellest saaks maamärk, mis hakkaks seostuma just Pöörise elurajooniga ning eristuks teistest omataolistest.

Pöörise keskväljaku ehitustööd käivad täie hooga, praegu rajatakse ka haljastus. Valminuna saab sellest maamärk, mis on loodud kestma. Kui käesoleval aastal on see kingitus riigile ja elanikele, siis aastal 2118 peetakse siin loodetavasti mõnd Eesti 200 juubelüritust.

Mugav elukohavalik mitmete vaba aja veetmise võimalustega

Pöörise elamurajooni teeb omanäoliseks ka see, et vastavalt oma vajadustele, soovidele ja unistustele, on igal inimesel võimalik Pöörisest leida midagi, mis silma särama paneb.

Lastega perede puhul on Pöörise suureks eeliseks asjaolu, et lähedal asuvad mitmed koolid, lasteaiad ja mänguväljakud. Samuti asub läheduses Tallinna loomaaed, kus võimalik üheskoos mõnus perepäev veeta. Pöörise kanti jääb ka suur valik erinevaid söögikohti, kus pere ja sõpradega aega veeta — Rucola, Umami Resto ja Café Lyon on vaid mõned näited neist. Kiire toidu austajad saavad aga keha kinnitada Peetri Pizzas või Drumsticksis.

Spordilembeliste inimeste meeleheaks on Pöörise elamurajooni lähedal asuvad looduskaunid spordirajad, pargid ning tervisekeskused, mis pakuvad hulgaliselt vaba aja veetmise võimalusi. Kohe maja tagant algab Harku Nõmme kergliiklustee kuni Rocca al Mare rannapromenaadini. Seda teed mööda saab nii Trummi basseinide juurde, Nõmme metsaradadele kui ka Harku järve randa. Sportimisvõimalusi pakuvad lisaks Nõmme Spordikeskus, Arctic Sport kui ka GymLeco, Haabersti sisehall ja ujula.

Pöörise elamurajooni transpordiühendus kesklinnaga on väga hea ja kiire:

  • Ühistranspordipeatused
  • Kauplused
  • Koolid ja lasteaiad
  • Kergliiklustee

Modernsed kõrge ehituskvaliteediga ja avara planeeringuga korterid:

  • Avarad planeeringud
  • Rõdu, panipaik ja autokoht
  • 2 lifti
  • Kvaliteetne siseviimistlus
  • Madalad kommunaalkulud

Elanikud Pöörise elamurajoonist — miks on seal hea elada ja miks osutus just Pöörise valituks?

Kristjan: Pöörise elamurajooni puhul on hinna ja kvaliteedi suhe paigas. Pikemas perspektiivis on tegemist hea investeeringuga, sest lähedal on ülikool, seega saab korterit kunagi välja rentida näiteks tudengitele. Ma arvan, et Pöörise elamurajoon sobib kõigile — lähedal on terviserajad, kaugel ei ole ka koolid-lasteaiad, samuti on meri lähedal. Pöörise on kindlasti sobilik kõigile, kes ei taha tingimata kesklinnas elada.

Egon: Ega midagi müstilist olegi — kõige tähtsam on majade asukoht, sel põhjusel sai valik tehtud. Pöörise on kesklinnale lähedal, samas on olemas terviserajad, spordikompleksid, kergliiklustee. Boonusena võib välja tuua ka metsaläheduse. Mis puudutab kortereid-maju, on oluline kindlasti hea planeering. Näiteks 75 m2 ei ole iseenesest suur, aga planeering on niivõrd hea, et ruumikitsikust ei teki. Lihtsad asjad, mis on tegelikult niivõrd olulised. Kesklinnaga võrreldes on Pöörise kindlasti rahulikum, uued majad on ka hästi helipidavad.

Jaga
Kommentaarid