Feng shui järgi ei tohiks mitte üheski eluruumis olla haigeid taimi — neist tuleb kiiresti ja kahjutundeta vabaneda. Positiivse energia mõju suurendamiseks tuleb taimede eest aga armastusega ja õigeaegselt hoolt kanda: need tuleb tolmust puhastada, eemaldada kuivanud lehed ja närbunud õied.

Magamistoas ei peaks olema liiga palju toataimi — olemasolevad tuleks kindlasti ka voodist kaugemale asetada. Head taimed magamistoas on kannikesed, begooniad, alpikannid. Kallad neutraliseerivad abikaasade vahelisi vastuolusid, begooniad aitavad suhteid parandada. Roosat värvi taimed ärgitavad positiivseid emotsioone, punased ja oranžid suurendavad kirge. Magamistoas ei tohiks kindlasti olla monsterasid, sest nad neelavad ülemäära palju hapnikku ja imevad inimesest positiivset energiat välja.

Lastetoas tuleks ilmtingimata vältida kaktuseid, oleandrit, piimalille, difenbahhiat, maavitsa. Tääkliilia ja monsterad on energeetiliselt väga rasked taimed, lastetuppa need ei sobi. Seevastu tsitruselised sobivad ideaalselt lastetuppa. Sidrunipuu aitab lapsel iseseisvamaks muutuda, stimuleerib tema õppimistegevust. Lisaks puhastab suurepäraselt õhku.

Foto: Pixabay

Lastega sobivad imehästi turdleht, begoonia, alpikann ja kannikesed. Arvatakse, et lastetubades peavad kasvama kõrgusse pürgivad taimed. Lastetuppa paigutatud havisaba aitab üle saada toorusest, adiantum laste hirmudest. Kui lapsed on tõrksad ja vaidlushimulised, tuleb nende tuppa panna kallad, mis mõjutavad positiivselt mitte ainult isiklikke suhteid vaid ka tervist. Kooliealiste kirjutuslaua läheduses olev sõnajalg aitab üle saada stressist ja õppetööst tingitud koormusest.

Kodukontoris on seevastu kaktused igati omal kohal. Tihti arvatakse, et kaktused toovad tüli majja, seega ei sobi nad magamistuppa. Torkivad taimed stimuleerivad mõttetegevust, aitavad kaasa ideede realiseerimisele ja töökabinet on iseenesest kaktuste jaoks parim paik.

Foto: Unsplash

Elutoas on ideaalne valik turdleht. Ta talletab positiivset energiat ja kiirgab seda seejärel tagasi. Rikkuse majja meelitamiseks tuleks taim kaunistada punase lindiga ja mulda tuleks kaevata mündid. Turdleht sobib elutoa kõrval ka kõikidesse teistesse tubadesse.

Elutoas soosib suhtlust viigipuu, mis ei puhasta üksnes õhku, vaid kogu kodust atmosfääri. Samuti on ta hea taim magamistoas — usutakse, et last ihkavad abikaasad peaksid viigipuu oma magamistuppa panema ja armastusega selle eest hoolt kandma.

Elutuba on parim koht ka orhideele, mida ei soovitata jälle magamistuppa ega lastetuppa, sest orhideed korjavad energiat. Nõrga iseloomuga inimestel ei ole soovitav üldse orhideesid kasvatada. Tugevatel ja loomingulistel natuuridel seevastu tekitab orhidee loomeenergia juurdevoolu ja vabastab depressiivsetest mõtetest.

Foto: Unsplash

Köögi aknalaual on sobiv kasvatada ürte. Tingimata peaks seal olema piparmünt, mis mõjub inimestele vägagi soodsalt.

Head ja universaalsed taimed igasse ruumi on erinevad bambuseliigid ja draakonipuu. Mõlemad taimed suudavad neutraliseerida negatiivset energiat. Bambusepuu sümboliseerib kiiret kasvu ja mõjutab soodsalt finantsidega seotud valdkondi. Seega on bambus ka hea seltsiline tööruumi.

Allikas: Averto.ee

LOE LISAKS:

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid