1. Pelargoon

Jõuline ja rõõmsavärviline pelargoon neutraliseerib viha ja negatiivsed mõtted ning hoiab meie meele puhta ja selgena. Samuti kaitseb ta kurja silma ja pahatahtlike inimeste eest. Kui sind või su peret vaevavad uinumisraskused, õudusunenäod või ärevus, aseta pelargoon magamistoa aknalauale. Pelargoon loob õdusa ja turvalise õhkkonna ning on üks ütlemata hea toataim.

Nipp hooldamiseks: Kui pelargoonidelt eemaldada kõik äraõitsenud õied, soodustab see uute õiepungade teket ja taimed õitsevad veelgi rikkalikumalt.

Rododendronite perekonda kuuluv asalea on suurepärane taim elutuppa, kodukontorisse või koolilapse tuppa. Aitab keskenduda, parandab tähelepanuvõimet ja oskust säilitada fookust, soosib kordaminekuid ettevõtmistes ja aitab kaasa loomingulisele edule.

Nipp hooldamiseks: Asalead armastavad õhurikast kasvukohta ja rohket valgust, kuid lepivad ka poolvarjuga, vältida tuleks kõrvetavat lõunapäikest. Seetõttu oleks eelistatum asukoht ida- või põhjasuunal asetsev aknalaud. Asalea armastab niiskemaid ruume, mistõttu tuleks teda kuivema õhuga elamises aeg-ajalt veega piserdada.

Foto: Kaboompics / Karolina


Tups-rohtliilia on võimas õhupuhastaja. Sama võimsalt aitab ta korrastada pingelisi suhteid ja segaseid olukordi. Tups-rohtliilia magamistoa aknalaual soosib paarisuhtes rahu ja harmooniat. Elutoas või söögitoas parandab pere omavahelist läbisaamist ja üksteisemõistmist.

Nipp hooldamiseks: Lopsaka kasvuga rohtset tups-rohtliiliat tuleks ümberistutada igal kevadel. Muld võiks olla vett hästiläbilaskev ja toitaineterikas, hästi sobib näiteks komposti-liivasegu.


Ravimtaimena tuntud aaloe omab tervistavat mõju ka ruumile ja vaimsetele tasanditele. Nimelt aitab ta tugevdada nõrka biovälja. Kui peres on tihti haigestumisi, pane aaloetaim igasse tuppa. Aaloe kaitseb kodu haigust soosivate energiate ja vibratsioonide eest ning puhastab ja tugevdab ruumi energeetikat.

Nipp hooldamiseks: Liigse päikesevalguse käes tõmbuvad aaloe lehed punaseks. Vähese valguse korral võivad lehed jällegi kollakaks muutuda. Suvel tuleks hoida muld niiske, et aktiivsel kasvuajal oleks taimejuurtel vesi käepärast. Talvel tuleb aaloe pinnas hoida kas päris kuivana või kasta paar korda talve jooksul. Mida jahedam ruum, seda kuivem peab pott olema.

Foto: Unsplash


Kuigi katuseliike on üle 2500, mõjuvad nad enam-vähem ühte moodi — nad toimivad piksevardana, tõmmates endasse negatiivseid energiaid. Sellepärast on soovitatav panna nad aknalauale ja välisukse vastu. Kuigi feng shui järgi ei soovitata kaktuseid panna lastetuppa, on nende head omadused teretulnud kodukontoris või töölaua taga — nimelt stimuleerivad okkalised taimed ka mõttetegevust.

Nipp hooldamiseks: Talvel, kui valgust on vähe, tahab kaktus jahedas puhkeperioodi veeta. Magamata ja puhkamata kaktus ei õitse vaid närbub kurnatusest.

Foto: Unsplash


Sõnajalga peetakse “kuldse kesktee” taimeks ja suurepäraseks väliste energiavoogude tasakaalustajaks. Sõnajalg aitab lepitada tülisid ja vältida konflikte. Kui peres tuleb ette nägelusi, ei tasu ka sõnajalgadega koonerdada. Lisaks sellele, et sõnajalg viib inimese kompromissini ja annab ruumis vaoshoituse tunde, on ta ka suurepärane õhupuhastaja.

Nipp hooldamiseks: Sõnajalad kasvavad looduses niisketes varjulistes metsades ja vajavad seepärast ka toas poolvarjulist kasvukohta. Keskpäevane päike rikub taime lehestiku — see muutub pruunilaiguliseks, paljud lehed varisevad. Kastmisega peab olema hoolas, sest kui mullapall korra läbi kuivab, hukkuvad ka taimed.

Foto: Pixabay

Kui soovite tõusta karjääriredelil, kõrvaldada tööalaseid takistusi ja parandada oma organisatoorseid võimeid, aitab viigipuu selleks soodsa pinnase luua. Viigipuu parandab intuitsiooni ja aitab teha soodsaid otsuseid.

Nipp hooldamiseks: Viigipuu liike on üle seitsmesaja, kuid enamus neist ei talu liigniiskust. Kasvuperioodil vajab taim mõõdukat kastmist, talvel vähem. Kui õhk on kuiv ja palav, tuleb taime kasta tihedamini.

Allikad: manonamai.lt, seemnemaailm.ee, rodoaed.ee

  • SIIN saad lugeda lähemalt taimedest, mis võtavad energiat ja mida ei soovitata kodus kasvatada.

LOE VEEL: