1. Luuderohi


Harilik luuderohi on dekoratiivne igihaljas ronitaim, mida kasvatatakse nii siseruumides kui ka õues. Uskumuste kohaselt meelitavad aga ronitaimed koju haiguseid ja mitmesuguseid terviseprobleeme. Luuderohtu ei soovitata seetõttu ei koju ega kontorisse. Lisaks levib uskumus, mille kohaselt ei soosi luuderohi eluterveid inimsuhteid ning seab seetõttu ohtu ka pereõnne luues hea pinnase konfliktide tekkele.

Liigu noolekese abil edasi järgmisele lehele!


Monstera, mida kutsutakse ka “meeldivaks monsteraks” (monstera deliciosa) on saanud oma nime maitsvate viljade poolest, mida taim on suuteline kasvatama ainult looduses või botaanikaaias. Toas kasvades on viljade kasvatamine pigem erand, mis reeglit kinnitab. Vastuolulise nimega taime soovitavad uskujad heaga eluruumidest eemal hoida. Eriti ohtlik olevat ta eakatele ja väikelastele, kellelt imeb energiat ja elujõudu.

Kuuking armastab oma õitega igal aastaajal silmailu pakkuda. Tema õitsemisaeg võib kesta isegi kuni 4-5 kuud. Seetõttu pole imestada, et kuuking on üks populaarsematest toataimedest. Mis puutub taime energeetilistesse omadustesse, siis kuukinga ei soovitata pehme iseloomuga inimestele. Kuuking sobib vaid enesekindlatele ja julgetele, kellelt on raskem energiat röövida.


Dekoratiivne toataim diifenbahhia sai oma nime Viini botaanikaaia ülemaedniku J. F. Dieffenbachi (1796-1863) järgi. Diifenbahhia on väga hinnatud õhupuhastaja ja seetõttu populaarne toataim. Küll aga ei soovitata teda pisikesse ruumi, sest väidetavalt imeb ta ruumi energiast tühjaks. Avatud planeeringuga avarates ruumides võib aga kauni välimusega toataime julgelt kasvatada.

Begooniat võib pidada küll energiavampiiriks, kuid samal ajal suudab ta kodust energiat hästi balanseerida. Begoonia suudab endasse imeda ka negatiivset energiat. Kui pereliikmeid külastavad tihti haigused, on soovitav asetada begoonia lõunapoolsele aknalauale.

Foto: Pixabay

Allikas: manonamai.lt

LOE LISAKS: