1. Kloor ja äädikas

Kloor ja äädikas on mõlemad võimsad bakteritapjad ja nende kombinatsioon võib tunduda veel eriliselt tõhus tuumapomm mikroobidele. Tegelikult ei tohiks aga neid kahte ainet mitte mingil juhul kokku segada, sest rekatsioonina tekkiv gaas tekitab juba väikeses koguses hingamisraskuseid ja hingamisteede põletust.

2. Söögisooda ja äädikas

Internetis ringleb palju retsepte, mis soovitavad söögisoodat ja äädikat kokku segada, et saada eriliselt tõhus puhastusvahend. Tegelikult teevad nad oma tööd paremini eraldi ja kokku neid segada ei maksaks, seda eriti mitte suletud pudelisse, kus segu võib halvemal juhul otseses mõttes plahvatada.

Need, kes on proovinud söögisoodat äädikaga segada, on kindlasti tuttavad “kihiseva” reaktsiooniga. Söögisooda koosneb tugeva aluse katioonist (naatriumioonid) ja nõrga happe (vesinik)anioonist (HCO). Kokkuvõttes on söögisooda aluseline, äädikas happeline ning reaktsiooni käigus eraldub süsihappegaas. Aluselise pH-ga puhastusvahendid on ette nähtud rasvade ja muu orgaanilise mustuse puhastamiseks ning happelise pH-ga puhastusvahendid katlakivi ja roosteplekkide puhastamiseks. Neid kokku segades neutraliseerib üks teist ning tulemuseks on nõrgalt aluseline kihisev vesi.

3. Kaks erinevat torupuhastajat

Ükskõik, millisel motiivil seda keegi tegema peaks, tasub mõte juba eos maha matta, sest kunagi ei või kindel olla, kuidas kaks võimsat puhastusvahendit omavahel reageerivad.

4. Äädikas ja vesinikperoksiid

Köögi töötasapinnad ja puuviljad saab puhtaks kui piserdada neid esmalt äädikaga, seejärel pind lapiga puhtaks tõmmata ja piserdada teine ring vesinikperoksiidiga. Aineid otse puhastataval pinnal vaheldumisi kasutades ei ole tõenäoliselt suuremat õnnetust oodata, kuid ühte pudelisse kokku neid kahte ainet segada ei tasuks. Reaktsiooni tulemuseks on peräädikhape, mis ärritab silmi, nahka ja hingamisteid.

5. Kloor ja alkohol

Kui loodad, et tulemuseks on efektiivne puhastusvahend, millega teha säru tualettruumis pesitsevatele bakteritele, siis tea, et alkoholi ja kloori kombineerimisel tekkiv kloroform on mürgine aine, mis ärritab hingamisteid. Tegemist ei peagi olema puhta piiritusega, alkoholi võivad sisaldada ka näiteks aknapesuvahendid. Klooriga ei tasuks tegelikult segada kokku mitte ühtegi teist ainet ega puhastusvahendit.

Allikas: Goodhousekeeping.com

LOE LISAKS:

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid