Tutvu kodudega ja allpool saad anda hääle oma lemmikule. Hääletada saab 1. jaanuari südaööni.

Minimalismi ehe näide — detailideni läbi mõeldud kodu

Eramu, mida juhuslikud möödujad on pidanud naabruses asuva teise eramu abihooneks või suvemajaks. Tõepoolest, sellise mulje arhitekt Lembit Torki projekteeritud elamu jätab, kuid seda üksnes eemalt tee pealt silmates. Vaated avanevad hoopis lõunaküljele ja just päikese liikumise järgi on maja peremees oma perele kodu sättinud.
Loe edasi...

ENNE JA PÄRAST │ Hämar staliniaegne korter renoveeriti säravalt helgeks

Kõrgete lagede ja kaunite karniisidega stalinistliku kodu renoveerimine ei pruugi olla lihtne ülesanne. Väljapeetud arhitektuur nõuab ka suursugust sisekujundust ja julget lähenemist. Siinses kodus said põrandad kaetud uhke kalasabaparketiga ja vannituba mähiti valgesse marmorisse. Klassikaliselt luksuslikud detailid sobituvad hästi ajaloolisesse miljöösse, kuid loovad põneva dialoogi ka kaasaegselt minimalistliku sisustusega.
Loe edasi...

33 ruutmeetrile mahutatud stiilselt maalähedane kodu Tartus

Tartus Ülejõe linnaosas asub vana ja väärikas puitmaja, mis välimuse järgi kellegi pilku ei püüagi. Küll aga ei ostnud seal elavad Kaari ja Ivo korterit asukoha järgi. Määravaks sai pigem tõik, et oldi elus sealmaal, kus järgmine samm oli kokku kolida ja luua ühine kodu. Korter asub kesklinnast jalutades kõigest kümne minuti kaugusel. Seltsi pakub selles kodus tänavu talvel varjupaigast võetud kassilaps Vera.
Loe edasi...

ÜHE KODU LUGU │ A-kujuline maja on kodu arvutada oskavale inimesele

Paar aastat tagasi otsustas Indrek Kuldkepp ise endale kodu ehitada. Ehitist planeerides jälgis ta põhimõtet, et maja peab teenima inimest, mitte vastupidi. Tema arvates pole mõistlik maksta aastakümneid kõrge intressiga kodulaenu arutult suure maja eest, vaid kohe alguses tuleb kodu plaanida võimalikult otstarbekalt. Nõu pidas ta ka arhitekt Tiit Sillaga.
Loe edasi...

Suurejooneline villa Suurupis võlub oma liivarannaga

Oma mererannaga kodusid, mille kujundamisel on kaasa löönud sisearhitektid ja maastikuarhitektid, ei ole Eestis just kuigi palju. Ühe sellise idüllilise elamise leidsime aga Suurupi mändide alt — astume sisse!
Loe edasi...

Külastame joogaõpetaja Kaidi Lauri helget kodu linnas, keset loodust

Nii nagu muutuvad inimesed, muutub ka nende kodu. Kaidi Laur võtab meid fotograafiga vastu Tallinna äärelinnas asuvas kodus, mida ootavad õige pea ees muudatused. Veskimetsa elama asudes oli Kaidi 13-aastane. Vahepeal sai mujal kooselu proovitud, aga 2008. aastal tõi elu ta vanasse kodusse tagasi. Maja on vanemate rajatud, seal on palju sellist, mille isa, vanaisa või perekonnatuttavad on oma kätega teinud.
Loe edasi...

Naerusuine Erkki Sarapuu armastab kodus lihtsust

Kööki kujundades oli oluline suur köögisaar – nii on söögitegemine lõbusam ja seltskondlikum.

Haapsalust pärit telemees Erkki Sarapuu on koos kaasa Grete ja lastega kaua Viimsis elanud. Praeguses kodus, elupuuhekiga piiratud paarismajaboksis, elab nende pere 2005. aastast.
Loe edasi...

Keraamik Liisu Arro päikeseline, kunsti ja kauneid hetki tulvil kodu promenaadil

Kollasesäras oli Liisu elamine ka pealinna kodus. Nii oli hubane uude koju tulla.

Keraamik Liisu Arro lapsepõlv pole üldse Haapsaluga seotud, aga ometi tunneb ta end sealses promenaadiäärses majas hubaselt ja koduselt. Noor ja andekas, maailmaski märgatud kunstnik tervitab meid värske taimetee ja kohalikust kohvikust toodud maitsvate pirukatega. Serveerituna enda loodud kaunil, lausa kuninglikul keraamikal.
Loe edasi...

Aiadisainer Merilen Mentaali teine kodu Supilinnas

Kodu olgu soe, hubane ja kutsuv, ütleb aiadisainer Merilen Mentaal rohelistes ja kollastes toonides Tartu kodu kohta. Põlise tallinlasena meeldib aia- disainer Merilen Mentaalile mereäärne õhk, lapsepõlvedki veetis ta Haapsalus mere lähedal. Ometi jagab Inglismaal aiakujundust õppinud Merilen end kahe kodu vahel — üks pealinnas, teine Tartus.
Loe edasi...

Kodu Oleviste kirikuga keset elutuba

Kaks noort, fotograaf Sandra Palm ja arhitekt Rauno Mätas, naudivad oma kodus igat sentimeetrit. Tänu oma ametile on nad kogu interjöörilahenduse niivõrd täpselt läbi mõelnud, et valitseks harmoonia funktsionaalsuse, värvide ja detailide vahel.
Loe edasi...
Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid