1. Hiiglaslikud seinakleebised

Kuigi mõned kleebised võivad lastetoale palju juurde anda, kompavad võõrkeelsed mõtteterad või kaugete linnade nimetused elutoa või magamistoa seintel juba üsna tugevalt hea maitse piire. Lisaks võid arvestada peatselt kooruvate kleepsunurkadega, või veelgi hullem — kui kleepsud piisavalt kauaks seina jätta, siis ka pleekimise tulemusena tekkinud ebaühtlase seinavärviga.

Foto: Flickr

Tolmukorra alla mattunud plastikust roosinupud, hiiglaslikud kunstpalmid või viinamarjakobarad kuuluvad pigem kitši valdkonda kui maitsekate sisustusaksessuaaride hulka. Ajal, mil suurem osa maailmast on taasavastamas looduslikke materjale ja taaskasutust, ei ole plastikul tõepoolest enam mitte mingitki õigustust. Parem kaunista interjööri elavate taimedega, mis silmailule lisaks ka õhku puhastavad. Või täida vaagen vitamiinidest pakatavate ehtsate puuviljadega.

Rääkimata sellest, et vaibad tualettruumis ei paku just kõige suuremat esteetilist naudingut, on nad ka äärmiselt ebapraktilised ja ebahügieenilised. Palju lihtsam on puhastada siledaid ja mitteimavaid pindasid. Kui aga kardad, et tualett ilma vaibakeseta kõle jääb, pane hoopis mõni pilt seina!

Kui 1990ndate alguses piirid lahti läksid ja kodumaale hakkas imbuma põnevaid välismaiseid tooteid, oli ka kõige tavalisemate esemete kogumine vägagi popp. Hoolikalt sektsioonkapi riiulitele ritta laotud õllepudelite aeg on aga loodetavasti nüüdseks möödas, sest vaba turumajandusega on ka kõige kaugemategi maade taara kaotanud oma eksklusiivsuse.


Teine nostalgiline sisustusaksessuaar, mis on oma aja üle elanud, on laavalamp. Seda, kuidas kuum vaha vedelikus hulbib, võib olla küll äärmiselt hüpnotiseeriv jälgida, kuid parema meelega tervitaksime sisekujunduses uusi ja lihtsama disainiga aktsentvalgusteid.

Ukseavade kohale riputatud plastikust helmestest aksessuaarid on lisaks veidrale väljanäegmisele ka küllaltki ebapraktilised. Keegi meist ei sooviks neisse kinni takerduda ega pikkadelt pärlikeedelt tundide viisi tolmu eemaldada. Ka ukse funktsiooni ei täida nad kuigi hästi — helipidavus on sellisel aksessuaaril täiesti puudulik. Kui uks on ruumieraldajana välistatud, kasuta pigem siis juba tavalist kardinat või veelgi parem — mitte midagi!


Inglid, puuviljakompositsioonid ja muud naivistlikus vormis iludetailid tekitavad liiga palju visuaalset müra. Pildid on küll toredad, aga pigem siis juba raamituna ja seintel ning muidugi maitsekuse piires!

Foto: Pixabay

LOE LISAKS: