Tihtipeale arvavad inimesed, et need seadmed on väga energiakulukad ning nende kasutusmugavus on vaid teoreetiline, sest erinev pesu- ja kuivatusmaht ei võimalda kahte tsüklit järjest kasutada. Järgnevalt selgitab Electrolux Eesti müügijuht Margus Peetris nelja levinumat müüti pesumasin-kuivatite kohta.

1. Kuivatusmaht väiksem kui pesemismaht
Läbi aegade on pesumasin-kuivatite suurimaks probleemiks peetud pesemismahust väiksemat kuivatusmahtu. Uute tehnoloogiatega on see vahe muutunud aga oluliselt väiksemaks. Uute moodsate masinate tehnoloogia kohandab pesemis- ja kuivatustsükli pikkuse vastavalt reaalsele pesukogusele ning see võimaldab säästa aega, energiat ja vett, isegi kui pesed vaid ühte särki. Pesumasin-kuivatid võimaldavad pesta kuni 10 kg ja kuivatada 6 kg, mis vastab keskmisele pesukogusele. Kui panna masinasse valitud programmi kohta ettenähtust rohkem pesu, siis annab see sellest kohe märku.

2. Pesumasin-kuivatid on väga energiakulukad
Pesumasin-kuivatite energiatarve on suurem kui iseseisvatel masinatel, kuid moodsad masinad energiaklassis A on rahakotisõbralikumad kui võiks arvata. Teisalt tähendab kombineeritud masina soetamine oluliselt väiksemat ostukulu – pesumasin-kuivati on odavam kui pesumasin ja kuivati eraldi ning väiksemast ostuhinnast tingitud sääst katab umbes kolme aasta kasutuse.

3. Ei kohtle kangaid piisavalt õrnalt
Tihti arvatakse, et pesumasin-kuivatid kasutavad aegunud tehnoloogiat ning kombineeritud süsteemis ei ole kumbki omadus kuigi hea. See ei ole tõsi. Nagu tänapäevased pesumasinad, pakuvad ka pesumasin-kuivatid arvukalt erinevaid pesemis- ja kuivatusprogramme vastavalt kangatüübile. Mõne nõudlikuma materjali jaoks on pesemine ja kuivatamine pesumasin-kuivatis palju parem, kui kuivatamine õhu käes.

4. Pesumasin-kuivateid on keeruline kasutada
Kuigi tegu on n-ö kaks ühes masinaga, siis selle juhtimine ja kasutamine on sama lihtne nagu iseseisva masina puhul. Näiteks AEG kuivatiga pesumasinatel on eelnevalt seadistatud vaheseisakuteta programmid masinas juba olemas, sinul tuleb valida vaid sobiv ning vajutada stardinuppu. Lisaks on võimalik neis masinates soovi korral valida ka ainult pesu või kuivatamise tsükkel.