1. Charlie Chaplini suvekodu

1920. aastatel ehitatud maja Los Angeleses püüab pilku muinasjutulise arhitektuuri, rohelusse uppuva aia ja hubase interjööriga. Hoone asukoha valikul sai möödunud sajandi säravaimale kinostaarile määravaks Hollywoodi filmistuudiote lähedus.

Seal võõrustas ta oma staaridest sõpru ja kaasaegseid, kuid hoones on aegade jooksul ööbinud teisedki tuntud filmistaarid Marilyn Monroest Patrick Dempsey’ni. Kuigi sisustuses on peale Vhaplinit paljugi muutunud, järgib rohke puidukasutusega viimistlus hoone esialgseid lahendusi. Originaaldetaile majas jagub — interjööri kaunistavad Chaplini enda valitud aknad ja Euroopa keskajast inspireeritud rustikaalsed trepid.

Erilise kogemuse eest erilises kohas tuleb ööpäeva eest välja käia 178 eurot, mis võrreldes ümberasuvate hotellidega ei ole üldsegi palju küsitud. Vaata lähemalt SIIT.

Nelja magamistoa, jõusaali, ookeanivaatega terrassi ja välibasseiniga villa Malibus pakub tõeliselt luksuslikku äraolemist. Privaatsesse randa rajatud suurte akendega maja on avar ja päikseline. Maja on ookeanile nii lähedal, et paari sammu kaugusel terrassist on juba võimalik varbad otse sooja ookeanivette kasta. Lisaks Denzel Washingtonile on suurejooneline elamine kuulunud ka Led Zeppelini kitarristile Jimmy Page’ile.

Öö eest selles suurejoonelises villas tuleb tasuda 437 eurot. Huvi korral vaata lähemalt SIIT.

1938. aastal ehitatud eramu kuulus Ameerika lauljannale ja filminäitlejale Ava Gardnerile 1940-ndatel aastatel. Seal elas ta koos oma teise abikaasa Artie Shaw’ga enne, kui 1951. aastal Frank Sinatraga abiellus. Ava Gardneri aegsest sisustusest ega viimistlusest midagi suurt säilinud ei ole, kuid möödnud aegade hõngu aitab elustada juba toona kasutusel olnud hobusetall. Elamine renoveeriti täielikult 2006. aastal ning interjööri värkskendati viimati 2011. aastal.

Tuntud filmilegendi kunagises kodus suvitamine on suhteliselt taskukohane — öö eest suures ja avaras eramus tuleb välja käia vaid 76 eurot. Vaata lähemalt SIIT.

Avokaadod, apelsinid, makadaamiapähklid, papaiad ja banaanid on vaid vähesed nimekirja kuuluvad eksootilised viljad, mis Mauil asuvat tõeliselt eksootilist pesa ümbritsevad. Stuudio ja suvekoduna toimiv hubane maja ehitati 1930-ndatel. Jimi Hendrixi koduks oli maja vaid mõned kuud, kui rokilegend 1970. aastal oma Rainbow Bridge nimelise albumi kallal töötas.

Maja saab puhkuse ajaks rentida 156 euro eest päevas. Vaata lähemalt SIIT.

Nelja magamistoa, välibasseini ja kauni iluaiaga privaatne eramu, mis asub Hollywoodist kahetunnise autosõidu kaugusel mahutab mugavalt ära kaheksa inimest. Disainer Kathy Irelandilt tellitud sisekujundus torkab silma rohkete sisustusaksessuaaride, kunstiteoste ja eksootiliste detailidega, mis on suuremas osas Taylori enda poolt elu jooksul kokku soetatud. Avarat elutuba kroonib möödunud sajandi kuulsaima popkunstniku Andy Warholi graafiline tõmmis noorest näitlejannast.

Nii mitmeski ruumis seguneb Euroopa päritolu antiikmööbel araabiamaade vaibamustrite ja detailidega Aasiast. Kokku pole hoitud ka värvidega. Elamisest leiab rohkelt roosat, rohelist ja teisi julgeid värve.

Elamuse eest küsitakse 576 eurot ööpäevas. Huvi korral vaata lähemalt SIIT.

LOE LISAKS: