Magamistoa kujundamisel jagunevad inimesed laias laastus kaheks — ühed soovivad magamistoa sisustuse juures välja elada kõik julgustükid, mida ülejäänud ruumide kujundamisel proovida ei tihata, teised jälle näevad magamistoas lõõgastavat rahu-oaasi, mille sisekujundus oleks võimalikult lihtne ja silmatorkamatu. Milline oled sina?

Jõuliste mustrite ja rohkete sisustusaksessuaaridega kuhjavad oma magamistoa üle tavaliselt ekstravertsed ja seiklusjanulised inimesed. Tihti leiab nende sisustusest reisidelt kaasa toodud nipsasjakesi, vaipu ja muid lõbusaid aksessuaare, mis rõõmsaid mälestusi meenutavad.

Mustreid ja põnevaid tekstuure hindavad inimesed on reeglina loomingulisemad ja avatud uutele väljakutsetele. Isegi kui nende püha ruum ei ole karjuvalt kirju, oskavad nad erinevate tekstiilide ja mustrite näol oma loovat ja vabameelset ellusuhtumist väljendada.

Valge magamistoa omanikud on enamasti rahu ja stabiilsust otsivad inimesed, kelle jaoks kodu on privaatne tempel, kus lõõgastuda. Puhas valge viitab vajadusele end ümbritsevast kärast, mürast, värvidest ja kõigest argisest korraks välja lülitada. Enamjaolt on valge värvi austajaid ka tõelised korraarmastajad ja nende kodust naljalt segadust ei leia.


Tasakaalukate inimestena ei torma nad kaasa iga uue idee ja sisustustrendiga. Valge värvi hindaja armastab pikalt plaane pidada ja säilitab igas olukorras kaine mõistuse. Samas ei saa neid pidada ka kinnisteks introvertideks — kuigi nad armastavad üksinda olemist, on neil ka palju toredaid sõpru, kellega koos aega veeta.


Julged värvid iseloomustavad julgeid isiksusi — mitte igaühel ei jagu tahtmist võõbata seinad türkiissiniseks, munakollaseks või kärtspunaseks. Samuti on julgete värvide armastajad rõõmsad, tolerantsed ja leplikud, sest intensiivsete värvide sees elamine nõuab omajagu kannatust. Erksad värvid mõjuvad reeglina stimuleerivalt, kuid niigi energilised hinged vajavad teinekord just värve, et end omas mullis rahulikuna tunda.


Üldjuhul on värvika magamistoa omanikud ka ise värvikad ja enesekindlad inimesed, kes on avatud uutele väljakutsetele. Nad on seiklushimulised hinged ja neil on rohkelt sõpru ja häid tuttavaid.

Nagu ka valge värvi armastajad, hindavad halli magamistoa omanikud rahu ja privaatsust. Uutele ideedele ja seiklustele eelistavad nad pigem ohutuid valikuid ja sissetallatud radu. Värvipsühholoogia seisukohalt on hall värv enesesse sulgumise värv — halliga ümbritsetakse end tihti siis, kui ei soovita liigselt silma paista ja enda sisemaailma avada.


Kuigi halli austajad on kinnisemad isiksused, tuleneb nende reserveeritud elusuhtumine tihti ka elutarkusest. Lisaks iseloomustab halli magamistoa austajaid hea stiilitaju. Nende kodu on lihtne, kuid võluvalt elegantne.


Kui soovid enda ümber näha maalähedasi toone, oled suure tõenäosusega inimene, kelle kohta võiks öelda “kahe jalaga maa peal”. Samuti on selle toa omanikud lootusetud romantikud ja looduslapsed, kes hindavad elus eelkõige ausust ja usalduslikke suhteid.

Pruunid-beežid, loodusest näpatud rohelised ja mahedad sinised kiirgavad hubasust ja rahu. Nende värvide austjaile ei ole magamistuba pelgalt koht, kus end välja magada vaid see on tuba, kus oma kvaliteetaega nautida — süüa voodis hommikust, lugeda raamatuid ja vaadata filme.

Musta värvi magamistoa omanikud on iseseisvad ja enesekindlad isiksused — niivõrd tugeva värvi keskel suudavad end hästi tunda vaid tõeliselt kartmatud ja jõulised natuurid. Must lisab ruumile dramaatilisust ja elegantsi. Kui riietuse puhul on must väga praktiline ja turvaline valik, siis tume interjöör ei sobi kõigile. Ruumis on vaja kuhjaga isikupära, et domineeriv toon välja kanda.

Must magamistuba iseloomustab inimesi, kes hindavad väga oma personaalset ruumi. Nad ei jaga oma saladusi teistega just kuigi kergesti ning kõigi jaoks sellises toas kohta ei ole!

LOE LISAKS:

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid