Meisterdamiseks on vaja eelkõige head pealehakkamist. Et ehituspoodides on võimalik kõik vajaminev õiges mõõdus välja lasta lõigata, jääb kodutööks vaid polstri ja nööpide paigaldamine.

Vaja läheb:

 • 2x4 tk sobivas mõõdus puitlaudu
 • perforeeritud puitplaati
 • kangast
 • porolooni või mahulist vatiini
 • spreiliimi
 • nööpe
 • traati
 • klambripüstolit
 • mõõdulinti
 • traadinäpitsaid ja lõiketange
 • akutrelli ja puidukruvisid

Enne tööga alustamist selgita välja, kui suurt peatsit voodi vajab. Enamasti on peatsi laius sama, mis raami laius ning mängida annab kõrgusega. Et visuaalne pilt tulevasest peatsist selgem oleks ja seinad seda lubavad, võid proportsiooni enne seinal maalriteibi abil läbi mängida. Kui mõõdud võetud, tuleb leida ehituspoest perforeeritud puitplaat ja lasta see samasse mõõtu lõigata. Kui augulise plaadi leidmisega tekib probleeme, tuleb augud puurida nendesse kohtadesse, kuhu soovid hiljem polstrinööbid kinnitada. Puitplaat raami laudade või liistudega.

Kui plaat on raamitud, tuleb läbi mõelda nööpide paigutus. Siinses töös on kasutatud vaheldumisi ühel real viite ja teisel kolme nööpi. Nööpide vaheline laius on maitse asi ja sõltub kindlasti ka nööpide suurusest ning peatsi mõõdust. Selle peatsi juures jagati puitplaadi laius kuueks võrdseks osaks ja nööpide tulevane asukoht markeeriti plaadi tagumisele osale. Nööpidele sobivat kohta planeerides ära unusta arvesse võtta madratsi paksust.

Järgmiseks tuleb puitplaadile kinnitada vooder, mis peaks olema puitplaadist pisut suurem ja kindlasti ühes tükis. Arvestada tuleb varuga, mis pööratakse puitplaadi taha (eeldusel, et voodi peats on vastu seina). Aseta raam maha ja paigalda vooder raamile spetsiaalse aerosoolpudelis polstriliimi abil, mis on saadaval enamikes hästivarustatud ehituspoodides. Liimimist alusta peatsi ülemisest osast ning liigu suunaga ülevalt alla. Nii on võimalik voodrit siluda ja vajadusel pisut allapoole venitada. Kindlasti jälgi, et polster ulatuks igast küljest vähemalt 5-7 cm üle raami ääre. Voldi varu raami teisele küljele ja kinnita klambripüstoliga.

Kui vooder on omal kohal, on aeg alustada pealiskanga paigaldamisega. Kõige mugavam on seda teha suurel tööpinnal või põrandal. Aseta kanga õige pool vastu põrandat ja selle peale vooderdatud raam. Nii nagu ka vooder, peaks kangas ulatuma üle raamiäärte, et seda oleks võimalik selle tagumisele küljele klammerdada. Kõige parem on alustada klammerdamisega külgedelt kangast kergelt pingutades. Et vältida kanga nihkumist, võid korraga klammerdada kahte külge. Kõige raskemaks osaks on nurkade voltimine, kuid peale mõningast katsetamist peaks ka sellega igaüks kenasti toime tulema.

Järgmiseks ülesandeks on nööpide nõelumine polstrile. Kenad lohud tekivadki tänu nööpidele, mis on puitplaadis olevate aukude läbi traadiga raami külge kinnitatud. Kui mõned eelistavad seda tööd teha jämeda rätsepanõela abil, siis ajab asja ehk isegi paremini ära käsitöötraat. Vii traat esmalt nööbiaastast ja seejärel perforeeritud plaadi avadest läbi ning sõlmi traadiotsad plaadi tagaküljel omavahel kõvasti kokku. Et liiga paksu ja pehmet traati on tülikas kangast ja voodrist läbi suruda, eelista võimalusel jäigemat peenikest traati. Traadiga võib ette tulla parasjagu pusimist ja seetõttu on soovitav see osa tööst ette võtta kahekesi.

Traadist põimitud aasad kinnita plaadi tagaküljel klambritega, et nööbid paremini pingul oleks ja oma kohalt ära ei nihkuks.

Kui voodipeats valmis, on aeg see esmalt seina ja seejärel voodiraami külge kinnitada. Kasuta selleks spetsiaalseid riputusvahendeid.

 • Vaata lähemalt: heytherehome.com blogist.

LOE LISAKS: