Tulemärki esindav jäär tunneb end koduselt soojade, energiliste ja temperamentsete värvide keskel nagu punane, sügavroosa või oranž. Kahvatud hallid ja beežid mõjuvad jäärale väsitavalt ja langetavad tema keskmiselt kõrgemat motivatsioonitaset. Jäära loominguline natuur vajab oma privaatset ruumi, kus oma tööde ja tegemiste üle mõtiskleda. Jääral sobib kodus eksponeerida diplomeid, aukirju, perefotosid ja muid meeldivate sündmustega seonduvaid detaile, mis annavad innustust ja tiivustust edasisteks suurteks tegudeks. Kui terve kodukontori või ruumi punaseks võõpamine tundub liiast, katseta üksikute detailidega mõne mööblitüki, kunstiteose või kodutekstiili näol.

Sõnni jaoks on elu materiaalne pool ülimalt oluline ja ta lausa vajab luksust ja mugavust. Samas jääb ta truuks traditsioonidele ja ei jookse iga uue sisustustrendiga kaasa. Üle keskmise head maitset omav sõnn oskab hinnata väärikaid traditsioone, kvaliteetseid materjale ja aegumatuid värve. Sõnnile sobivad pruunid, konjakivärvi toonid ja beežikad naturaalsed värvid. Tema lemmikuks on elutuba, kus peale väsitavat päeva lõõgastuda — seetõttu on omal kohal neutraalses toonis mugav diivan!

Kaksikute suurt suhtlemisjanu ja sotsiaalsust võimendab juhtplaneet Merkuur. Ka kodus ei armasta kaksikud vaikust ja rahu ning pole harv juhus, kui nende kodus on teler hõivanud koha kõikides eluruumides. Värvidest sobivad kaksikutele puhtad ja erksad värvid, kindlasti aga mitte kahvatud hallid või beežid. Parimad valikud on energiat ja positiivsust kiirgavad kollased ja oranžid, aktsendiks sobib laimiroheline. Et kaksikud kipuvad ruttu monotoonsusest tüdima, rikasta ruumi mustriliste pleedide ja patjadega — üldiselt armastab tähemärk geomeetrilisi mustreid. Ka kunst ja dekoratiivelemendid on kaksikute kodus igati omal kohal! Raamaturiiul sobib kaksikute koju nii fuktsionaalse mööblieseme kui ka sisustusaksessuaarina, sest tüüpilised kaksikud naudivad kvaliteetset ajaveetmist ja võimalusel loevad ka häid raamatuid.

Reeglina on vähi tähtkuju esindajad väga pühendunud kodule ja perele ning oma igapäevases elukeskkonnas tahavad nad tunda stabiilsust ja rahu. Elamises ei ole nad pidevatele muutustele kuigi avatud. Eelkõige hindab vähk mugavust ning vähi külaliseks sattudes võid olla kindel, et koged tipptasemel teenindust ja piiritut külalislahkust. Vähkide diivanitelt leiab hunnikutes pleede ja patju, ning nad on hästi ette valmistunud igaks võimalikuks olukorraks, mis võib nende mugavust ja stabiilsust ohustada. Ülihoolitseva vähi jaoks on kõige olulisem ruum elamises köök ja reeglina on vähid ka imelised kokad. Seetõttu tasub vähil investeerida korralikku kööki ja köögitarvetesse. Tähtkuju jaoks on soositumad värvid helesinine, hall ja hõbedane. Aktsentvärviks sobivad oranžikad ja kollased toonid.

Planeet päikese poolt juhitav lõvi on särav ja energiline isiksus, kes naudib tähelepanu ja sõprade seltskonda. Seetõttu pole ka haruldane, et nende juures toimuvad parimad peod ja seltskondlikud koosviibimised. Lõvi investeerib meelsasti heasse helitehnikasse, grillinurka või korralikku välikööki. Et lõvi on üle kesmise edev, võib tema kodust leida hulga pilte temast endast või märke enda jaoks olulistest saavutustest. Lõvile on sobivaimad värvid särtsakad oranžid ja kollased, materjalidest mahagon, seeder, kuld, samet ja karusnahk.

Et neitsi on perfektsuse kehastus, on ka tema kodu puhas ja korrastatud. Neitsi kodus liigsele kohta ei ole ja omad süsteemid valitsevad nii köögis, garderoobis kui ka vannitoas. Sisekujunduses eelistab neitsi puhast ja minimalistlikku joont. Erksad värvid mõjuvad selle tähemärgi esindajale pigem ärritavalt kui ergutavalt ning hea kooskõla neitsi rahuliku loomuga loovad heledad ja neutraalsed maalähedased toonid. Hea valik on ka valge või heleroosa. Interjööris armastab ta rohete sisustusaksessuaaride ja dekoratiivsete detailide asemel toataimi ja värskeid lõikelilli.

Veenuse poolt juhitud kaalud hindavad elamises ilu. Nii ongi nende kodu elegantselt sisustatud, olgu see siis teostatud kas sisekujundaja abiga või iseseisvalt. Kaaludel on üldiselt hea maitse ja nad naudivad oma kodu kujundamist ja värskendamist uute detailidega. Nende kodu on detailideni läbi mõeldud ja harva leiab kaalude tähemärgi esindaja kodust midagi juhuslikku. Kaalude jaoks on sobivaim värv roheline, mis aitab neil keskenduda ja saavutada täiuslik harmoonia oma mõtetes ja tegemistes.

On kahte tüüpi skorpioneid — ühed hindavad valgust, helgust ja avarust ning teised soovivad end ümbritseda intensiivsetest ja jõulistest värvidest nagu must, punane, oranž või roosa. Kui eluruumides võib skorpion tagasihoidlikku joont hoida, siis magamistoas väljendub tema romantiline loomus läbi kirglike toonide. Aksessuaaridest sobivad veemärgi koju veega seotud detailid — näiteks akvaarium kaladega või mõni kaunis meremaal. Samuti hindab skorpion kvaliteetset koduspaad, kus pingeid maha võtta ja lõõgastuda.

Laia silmaringiga ja avara mõttemaailmaga amburid suudavad tolereerida paljusid erinevaid värve. Eriti koduselt tunnevad nad end aga tumedate toonide keskel — must, tumeroheline, tumesinine. Kuigi amburid on seiklusjanulised loodussõbrad ja taimed loovad nende koju hea tunde, siis nende plaane täis maailma ei mahu tihti toataimede eest hoolitsemine. Seetõttu on amburi kodus eelistatud vähem hoolt vajavad palmid ja sukulendid. Paljud amburid armastavad ajalugu, reisimist ja eksootilisi paiku ning nende kodudest võib leida võõramaiseid dekoratsioone, erinevate kultuuride etnomustreid ja retroelemente.

Tüüpiline kaljukits on kahe jalaga maa peal ja hindab prakilist meelt — seda ka koduses keskonnas. Kaljukits ei vaja temperamentseid värve ega emotsioone loovaid detaile. Pigem on tema kodu lihtne ja minimalistlik ning au sees on praktilised hallid toonid. Et kodu oma ülimas praktilisuses liiga tume ja sünge ei tunduks, tasuks suuremate valgete või helehallide pindade abil tuppa veidi õhulist ja avarust tuua. Rohkeid detaile kaljukits ei hinda, kuid ära ei ütle ta ka üksikutest hubasust loovatest aksessuaaridest. Katseta siniseid ja rohelisi kodutekstiile — patju, kardinaid või pleede.

Veevalaja kui õhumärgi esindaja hindab enda ümber avarust ja vabadust — seda ka koduses keskkonnas. Nad ei salli pisikesi kodusid, mis on tulvil vanadest asjadest ja mälestusesemetest. Kvantiteedile tasub veevalajal alati eelistada kvaliteeti, sest ebapraktilised ja liigsed esemed tekitavad temas stressi ja piiravad vajadust vabaduse järele. Veevalajad on avastajad, kes lähevad hästi kaasa moodsa disainiga ja ei karda oma kodus uuendusi. Värvidest sobivad veevalaja koju sinised, lillad ja metalsed toonid, materjalidest teras ja klaas. Samuti hindavad nad kvaliteetset täispuitu ja kaunist parketti.

Tüüpilised kalad ei ole kuigi materialistlikud inimesed ja nende kodu on enamasti lihtne, kuid soe ja hubane. Värvid, mis kaladele hästi mõjuvad, on inspireeritud veealusest elust — akvamariin, türkiis ja mereroheline. Vaimseid väärtusi hindavad kalad vajavad meditatiivset keskkonda ning nende magamistoad on tihti askeetlikult lihtsad. Kuigi kalad ei hinda grandioosseid ja luksuslikke dekoratsioone, aitavad nende kodus meelerahu ja harmoonilist atmosfääri luua toataimed.

Allikad: Kita Marie Williams “Astrology & Interior Design: Unlocking the Secret to Your Personal Style at Home” ja architecuraldigest.com

LOE LISAKS:

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid