Kuigi viimastel aastatel on korterite rendihinnad järk-järgult kasvanud, on üüriturg stabiliseerumas ja kinnisvaraettevõtjate sõnul ei ole oodata ka märgatavat hinnatõusu ega langust. Samas on tendents liikumas suurlinnaelule iseloomulikus suunas, kus tänu palga ja üürihinna suhtele otsustavad inimesed pigem kas oma korteri ostmise või üüripinna jagamise kasuks. Lisaks üürikorterite kirjeldustele tõime välja ka valitud linnade keskmise palgataseme.

Tallinn

Numbeo.com andmebaasi põhjal on Tallinna kesklinna kahetoalise üürikorteri keskmine hind ühe kuu kohta 462 eurot ja keskmine netosissetulek 871,30 eurot.

520 euro eest saab Tallinna kesklinnas rentida kamina ja saunaga 76-ruutmeetrise katusekorteri. Kahetoalisele korterile lisavad mugavust mahukad garderoobikapid. Läheduses asuvad kauplused ja ühistransport.

Fotod: lvm.ee

Numbeo.com andmetel on Pariisi kesklinna kahetoalise üürikorteri keskmine hind ühe kuu kohta 1093 eurot ja keskmine netosissetulek 2273 eurot.

500 euro eest saab Pariisi kesklinnas rentida vaid ühe toa ühiskasutuses olevast korterist. Pisut juurde makstes on võimalik üürida pisike ja päevinäinud privaatne korter. Tuntud Pariisi vaatamisväärsuse Moulin Rouge’i kõrval on pakkumisel näiteks 590 eurose rendihinnaga soklikorrusel asuv miniatuurne elamine (21 m²). Pariisis toimub rentnike valimine konkursi alusel ja üürileandjale tuleb oma maksejõulisust tõestada töölepingu ja pangakonto väljavõttega.

Fotod: lodgis.com

Numbeo.com andmetel on Goa kahetoalise korteri keskmine üürihind 145 eurot kuus ja keskmine netosissetulek 387 eurot kuus.

Indias võib leida 500 euro eest ülimalt luksusliku maja privaatse basseini, terrassi ja merevaatega. Parimate hindadega pakkumised leiab aga kohalikelt, mitte internetist. Majutusportaalist Airbnb leidsime turistihinnaga kena elamise, mille saab kuuks ajaks üürile võtta vaid 378 euro eest. Bungalosse kuuluvad kaks magamistuba, kaks vannituba ja köök. Hinnas on ka kommunaalmaksed ja wifi.

Numbeo.com andmetel tuleb Berliini kahetoalise korteri kuuüüri eest välja käia keskmiselt 685 eurot kesklinnas ja 491 eurot väljaspool kesklinna. Keskmine netopalk on Berliinis elavatel sakslastel 1998 eurot kuus.

550 euro eest saab Charlottenburgi linnaosas üürida ilusa möbleeritud ühetoalise ja kõigi mugavustega korteri (36,7 m²). Berliini südalinnas pakutakse 450-550 euro eest kuus sama suuri möbleerimata kortereid, kuid neis puudub tihti ka köögimööbel, pliit, külmik ja pesumasin.

Numbeo.com andmetel saab New Yorgi südalinnas rentida privaatse kahetoalise korteri keskmiselt 2743 euro eest kuus. Keskmine netosissetulek on New Yorgis 3810 eurot kuus.

Et rentida täisväärtuslikku korterit turvalises piirkonnas, jääb etteantud summast väheseks. Õigemini ei ole 500 euro eest võimalik kesklinnas asuvas viisakas korteris üürida isegi tuba. Hetke üks soodsamaid pakkumisi on 706 eurot kuus ja selle eest lubatakse Manhattani Upper East Side’i lähedal asuvas Harlemi linnaosas üht tuba ühiskorterist. Summa sisse kuuluvad kommunaalmaksed. Üüriliselt nõutakse viimase kolme kuu palgateatiste ettenäitamist ja töökoha olemasolu.