Kodu eukalüptisalus

Pisike maja California eukalüptisalus valmis 1970ndatel aastatel kohalike klaasimeistrite tellimusel. Hiljem omandas selle pere, kes on siit-sealt elamist veidi kõpitsenud, kuid jätnud suuremas osas algupärase puutumata. Nii ongi maja üldilme pisut väsinud ja kulunud ning meenutab kanajalgadel nõiamaja muinasjutust.

Elamine on paigutatud kahele korrusele. Alumisel korrusel asub tilluke elutuba, ülemisel magamisase. Kodu kõige põnevamaks detailiks on kahtlemata läbi elutoa kõrguv puutüvi ja avar terrass.

  • Rohkem pilte sellest kodust näeb majutusportaalis Airbnb.
Galluzzo küla oliiviipõõsaste ja mändide vahele rajatud kaasagne kodu torkab silma põneva konstruktsiooni ja avara ruumikäsitluse poolest. Ja seda hoolimata maja mõõtmetest. Elamisse mahub magamistuba, pisike köök, vannituba ja maalilise vaatega terrass.
Magamistuba mõjub avarana tänu kolmest küljest avanevatele akendele. Magamistoa seina taha on planeeritud lihtne köök ja vannituba.

Viimistlusmaterjalina on kasutatud valdavalt puitu. Kööki ja vannituba katab naturaalne veekindel viimistluskrohv.

  • Rohkem pilte sellest kodust näeb majutusportaalis Airbnb.
Kaks meetrit maapinnast kõrguv kodu on eriline selle poolest, et nii viimistluses kui ehituses on kasutatud ainult puitu. Ka katus on hoolikalt laotud puitlaastudest.
Huvitava detailina püüab pilku ebatavalise kujuga uks. Ka ülejäänud sisustuse puhul on ignoreeritud tavapäraseid arusaamu sisekujundusest. Riiuleid asendavad risti-rästi seintele kinnitatud oksad ning fantaasialennuga pole piiri peetud.
Kahekorruselise onni alumisel korrusel asub köök-elutuba ja pisut ootamatuna mõjuv avatud tualettruum. Teisel korrusel asuvale magamislavatsile pääseb redeli abil.
  • Rohkem pilte sellest kodust näeb majutusportaalis Airbnb.
Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid