Kodus töötamisel on kindlasti omad eelised, kuid tihtipeale kipuvad selle juures kannatama töö efektiivsus ja kiirus. Nende jaoks, kes kulutavad vaid mõne hetke e-kirjade lugemiseks ja viimaste lahtiste otste sõlmimiseks, võib kõige lihtsam magamistuppa sisse seatud töönurgakene täiesti piisav olla. Teised vajavad põhjalikult läbi mõeldud ning dünaamilist kodukontorit.

Järgnevad feng shuil põhinevad näpunäited toimivad sama hästi ka kontoriruumides ning aitavad luua mugava töökeskkonna, millest õhkub loovust ja positiivsust.

1. Istu alati näoga ukse poole

Üks absoluutne põhitõde kodukontori loomise juures on see, et töölaud peaks alati jääma näoga ukse poole. Sissepääsule selja pööramist peetakse negatiivseks, samuti vähendab see turvatunnet. Kuid ka otse ukse vastas istumine pole hea. Põhiline on see, et sul oleks alati vaade uksele, kuid väldi sissepääsuga ühel joonel istumist. Seda saad lihtsasti teha oma tooli ümber paigutades või sättides töölaua ruumi keskele. Lisaks kasuta nii palju loomulikku valgust ja õhuvahetust, kui võimalik.

2. Tasakaal heledate ja tumedate toonide vahel

Nii nagu feng shui põhimõtteid järgides loodud magamistoa puhul, nii on ka kodukontori juures lähtepunktiks tasakaalustatud ja rahuliku keskkonna loomine, mis seob omavahel tumedamad ja heledamad toonid. Väldi ainuüksi neutraalsete või puhasvalge värvitooni kasutamist — need muudavad ruumi igavaks. Elava energia ruumi toomiseks lisa sisekujundusse eredaid punaseid, rohelisi või kollaseid aktsente, samuti on hea kombineerida erinevaid materjale, näiteks metalli, klaasi, puitu ja kivi ning luua seeläbi ruumi elementide vahel sümboolne tasakaal.

3. Loo kindel keskpunkt

Proovi luua oma kodukontorisse selge keskpunkt, sest see on koht, mille ümber kogu ruumis sisalduv positiivne energia kogunema hakkab. Selleks keskpunktiks võib olla sinu töölaud, pilkupüüdev fotosein või ükskõik milline teine element ruumis. Ühtlasi aitab see sul ruumi palju selgemalt dekoreerida ning peatab asjatu energia hajumise.

4. Taga piisav tugi!

Lisaks sellele, et alati tuleks istuda näoga (või vähemalt küljega) ukse poole, jälgi, et su selg oleks piisava toe leidmiseks seina või nurga poole. See annab sulle ruumis valitseva positsiooni ning tagab turvatunde. Kui sinu seljataha jääb suur aken ning taustal paistavad kõrged mäed või uhked kõrghooned, siis ka see lisab positiivset feng shuid. Neis struktuurides nähakse tuge, mis hoiab ruumi positiivsena ning tõstab produktiivsust. Ka loodusmotiividega tapeet on suurepärane lisand kodukontorisse.

5. Loomulik ja silmale meeldiv valgus

Tõenäoliselt on just valgus tööruumi puhul kõige olulisem aspekt — loomulik valgus võib ruumi üldise õhkkonna juures väga suurt rolli mängida. Tõmba eest kardinad ja rulood, et tagada võimalikult tõhus loomulik valgus ja õhuvahetus. Valguse peegeldumist ekraanil (kui kasutad sülearvutit) saad vältida sellega, et muudad töölaua paigutust või suunda ruumis. Pea meeles, et loomulik valgus on alati parem kui kontoriruumide kunstlik valgustus.

6. Pisut rohelust

Kaasaegsetes kontorites on küllaltki kõrge elektromagnetilise müra ja negatiivse energia tase. Üks lihtsamaid viise selle probleemi lahendamiseks on toataimede ruumi toomine. Selleks võib olla tilluke ürdipotike või stiilne väike lillepott laual, või siis mõni suurem troopiline potilill nurgas; loomulik rohelus aitab ruumi yin ja yang energiat ideaalses tasakaalus hoida. Pealegi annab suur potitaim kontorile värske ja rõõmsa ilme ning toob sisse nii vajaliku „orgaanilise nüansi“.

7. Ilmakaared ja vaated

On veel mitmeid pisidetaile, mida sa oma kodukontori feng shui parendamiseks ära kasutada saad. Esiteks, kui sa töötad sülearvutiga, siis oleks hea, kui paigutad selle põhja või lääne suunas. Veendu, et ruumis poleks kunagi kaks ust korraga avatud ning väldi oma istumiskohalt otsevaadet pikale koridorile, tualettruumile, liftile või panipaigale. Kaunista ruumi sisenedes esimesena silma hakkav toanurk ning ära jäta seda täiesti tühjaks.

8. Peegelpinnad ja õnnelikud mälestused

Paljude koduomanike üheks suurimaks mureküsimuseks on peeglid ja peegeldavad pinnad kodukontoris. Reeglina ei ole need tõesti head. Aga kui sa oled sunnitud oma kodukontoris seljaga ukse poole istuma, siis kasuta peeglit või metalset pinda, millelt peegeldub tuppa sissepääs. See on üks parimaid viise selle probleemi ületamiseks, millega nii paljud meist kokku puutuvad. Samuti lisa seintele fotosid ja kunstiteoseid, mis kannavad endas õnnelikke mälestusi ning täidavad sind positiivsusega.

9. Väldi segadust

Lõpetuseks kõige olulisem näpunäide: hoidu segadusest ja liigsest asjade kuhjamisest. Asi pole mitte ainult esteetilises väljanägemises ja töö efektiivsuses, vaid selles, et segadus vangistab ruumi negatiivse energia ning kasvatab seda veelgi. Peida ruumis kõik juhtmed ja kaablid, nii et need poleks silmaga nähtavad. See lubab chil ruumis vabalt voolata ning annab ühtlasi juurde vaba pinda, mida sul on võimalik muudel eesmärkidel ära kasutada. Puhtus ja organiseeritus on esimene samm positiivse chi suunas!