Poolvääriskivid ehk kristallid on mineraalid, millel on võime tasakaalustada atmosfääri, puhastada kodu negatiivsest energiast, leevendada elektriseadmete negatiivset mõju või kaitsta kodu õnnetuste eest. Magamistoas on nad ideaalsed abilised uinumisraskustega võitlemisel, lastetoas võib mõni kivim suurendada keskendumis- ja õppimisvõimet ning köögis kontrollida söögiisu. Uuri välja, milline kivim sobib sinu koju!


Punane ahhaat on võimsa väega kristall, mis kaitseb kodu tulekahju ja varguste eest. Et tekitada maja ümber tugev kaitsevõrgustik, poeta punane ahhaat oma elamise igasse nurka. Kui enamasti peidetakse kristalle vundamendi sisse või põranda lähedusse, siis ahhaat soovitatakse riputada kas lae alla või paigutada põrandast kõrgemale kohale.

Rohelist värvi sammalahhaat sobib ideaalselt kööki, sest taltsutab tuleenergiat ning aitab vältida õnnetusi, mis võivad elektriseadmete või kuumade pottide-pannide käsitlemisega ette tulla. Riputa kivi pliidi vahetusse lähedusse ja ära unusta seda kord nädalas õrnatoimelise seebi ja veega pesta.


Roheline turmaliin
on seotud loovuse, vitaalsuse ning vaimse ja füüsilise arenguga, mistõttu soovitatakse kivimit kasutada eelkõige kodustes tööruumides. Et turmaliin soosib uusi alguseid, tasub kivim oma töölauale poetada just siis, kui alustad uute projektide ja ettevõtmistega. Samuti sobib roheline turmaliin lastetuppa, sest soodustab õppimisvõimet.

Musta turmaliini tuntakse ajaloos kui maagide peamist tööriista ja deemonite eest kaitsvat maagilist kristalli. Tänapäeval peetakse seda üheks võimsamaks kodukaitsjaks, mistõttu on kivi ideaalne asukoht esikus või välisuksel. Et turmaliinil on omadus neutraliseerida energiaid, sobib see ideaalselt ka elutuppa või tööruumi, aidates maandada elektrilistest seadmetest tekkivaid negatiivseid mõjusid.Tänu tervendavatele omadustele on ametüst olnud väga hinnatud poolvääriskivi juba aastatuhandeid. Tänapäeval on ametüst äärmiselt populaarne kivim nii kodus kui ka kontoris. Lisaks stressi leevendavatele omadustele aitab koju või kontorisse asetatud kivi tugevdada immuunsüsteemi ja lubab ruumi puhastada negatiivsetest vibratsioonidest. Magamistoas toimib ametüst hea une soodustajana.

Iidsetes legendides kandsid lasuriidist kaelaehteid lapsed, sest seda kristalli peeti juba toona heaks ravimiks hirmu ja kurbuse leevendamisel. Feng Shui järgi on lasuriit seotud vee-energiaga ning on seotud vaikuse, puhtuse ja rahuga. Seetõttu sobib rahulikke võnkeid loov kivim ideaalselt magamistuppa ja aitab uinuda ka neil, kes pimedust pelgavad.
Iidsetel aegadel kasutasid türkiisi šamaanid, kuningad ja sõdurid — seda nii kaitsva amuletina vaenlase vastu kui ka jõu ja võimu sümbolina. Eluruumides ja kontoris seostub türkiis inimsuhete ja edukate läbirääkimistega. Türkiisil on omadus maandada pingeid ja rahustada närve. Seega sobituv kivi ideaalselt kodu kõige sotsiaalsemasse ruumi. Feng Shui soovitab leida kivile koht ruumi põhjaossa.
Lepidoliidil on rohkelt positiivseid omadusi, mille toime sõltub kivimi paigutusest ruumis. Ruumi keskosas soosib see kristall harmoonilist ja tasakaalukat õhkkonda, põhjaosas isiklikku arengut, teadmiseid ja tarkust. Sõltumata asukohast aitab lepidoliit toime tulla sõltuvuste, stressi ja emotsioonidega. Kui paigutada kivim kööki või söögituppa, aitab see söögiisu kontrolli all hoida.
Koduses keskkonnas on suitsukvarts üks universaasemaid kive pakkudes kaitset nii õnnetuste kui ka varguste vastu ning puhastab ruumi energiat. Samuti lubab kristall parandada kodu emotsionaalset tasakaalu ja neutraliseerida elektromagnetvälja. Feng Shui järgi kannab suitsukvarts puu-energiat ja sobib kõige paremini ruumi ida- või kaguossa.
Mäekristall on ehk enim tuntud elektromagnetiväljade puhastajana. Et mäekristallil on omadus muundada ja talletada energiat, on ta ka populaarne materjal mitmesugustes elektroonilistes seadetes. Kvartskristalli ideaalne asukoht on arvuti, mobiiltelefoni või teleri vahetus läheduses.
Kristalli tasub hoida ka koolilapse töölaual, sest see parandab mälu, keskendumist ja sõnaosavust.