Avatud köök sobib hästi väikelastega peredele — toitu valmistades on vanematel hea järelkasvul silm peal hoida, kui need toas mängivad või telekat vaatavad. Avatud köök on hea lahendus ka kodus, kus armastatakse tihti külalisi võõrustada.

Vaikne köögitehnika ja sujuv üleminek

Avatud köögi puhul on hea pöörata tähelepanu sellele, et köögitehnika ei teeks liialt lärmi. Selleks uuri köögitehnikat ostes mürataseme kohta. Muidugi on vaikselt toimetav kodutehnika enamasti ka kallim. Samuti on oluline mõelda, et kuna avatud köök on ka mujalt ruumist nähtav, siis on kujunduslikult oluline, et see ei tõuseks muust interjöörist häirivalt esile. Üks võimalus on kasutada integreeritavat köögitehnikat, teisalt aga luua taotluslikult ühtne ruum. Näiteks pildil olev köök sarjast Metod meenutab välimuselt pigem raamatukogu kui kööki, sulandudes sobivalt elutuppa ja sisaldades ka kogu köögis vajaminevat tehnikat. Tootja Ikea.

Ilma soklita, jalgadele tõstetud köögimööbel meenutab pigem elutoa- kui traditsioonilist köögimööblit. Tehnilised elemendid on nutikalt peidetud mööbli massiivsetesse jalgadesse. Pildil on köögimoodulid nimega Silta, disain Harri Koskinen, tootja Saari Keittiöt.

Mitmed viimase aja avatud köögid on lahendatud nii, et tagaseinas on kõrge kapirivi ja ruumi keskele on paigutatud köögisaar. Kapiuked on käepidemevabad rõhutamaks nende neutraalset ilmet.

Kraanikauss ja pliit on sellise lahenduse puhul süvistatud köögisaare sisse. Pildil olev köök pärineb Hyvinkää elamumessilt eramust Lumi, tootja Honka.

Tihti jäetakse ventilatsioonikubu köögisaare sisse paigaldatud pliidi kohale panemata, sest see võib häirida ruumi visuaalset ilmet. Leidub ka ventilatsioonikubusid, mis ei paikne laes, vaid köögisaares — nupule vajutades tõuseb see köögisaarest pliidi lähedusest välja. Pildil on köögisaar Taani tootjalt Kvik.

Mõne tootja valikust leiab ventilatsioonikubusid, mille välimus meenutab stiilset valgustit. Itaallased oskavad disaini luua ja näiteks võibki tuua Itaalia tootja Elica pilkupüüdva ventilatsioonikubu Shell. Stiilne ja praktiline üheskoos!