Auhinnad andis üle keskkonnaminister Marko Pomerants. AS Kodumaja arendusdirektor Elar Vilt tõdes auhinda vastu võttes: “Nii suure maja ehitamine ei ole ainult sooloprojekt, vaid koostöö partnerite vahel,” sõnas Vilt ja lisas: “Kui see koostöö toimib ja partnerite vahel on sünergia, siis on võimalik teha väga häid projekte,” lisas Vilt.

Elar Vildi sõnul on konkursi võit neile suureks auks: “Aasta Tehasemaja 2016” konkursi võit on meile suureks tunnustuseks ja eriti hea meel on selle üle, et meid tunnustatakse meie oma sektori parimate ekspertide poolt. AS Kodumaja hindab seda väga kõrgelt,” ütles Vilt. “Võit annab meile enesekindlust ja usku juurde, et teeme õiget asja.”

Konkursi žüriisse kuulusid arhitekt Rajmund Sebök, TTÜ Ehitusfüüsika professor Targo Kalamees, kultuuriministeeriumi arhitektuuri- ja disaininõunik Veronika Valk, TTÜ professor, Ehitiste projekteerimise instituudi direktor Jarek Kurnitski, RKAS Teadus- ja arendusosakonna juhataja Margus Sarmet, arhitekt Markus Kaasik ja ajakirjanik Eva Kiisler.

„Aasta Tehasemaja 2016“ konkursi Žürii esimees Jarek Kurnitski tõi välja, et sellel aastal oli erinevate objektide hindamine raske. „Kõik paremikku kuuluvad majad olid ehitatud väga kõrgel tasemel ning hindamise poolest oli keeruline vaadata arhitektuurset ja insenertehnilist üldpilti, mille osas tööde paremik pakkus võrdse seisu, ning lõpuks otsustasid tehnilised detailid, kes auhinnalisele kohale said,“ sõnas Kurnitski.

Sektori parimaid töid pärjati viies kategoorias:

Üldvõitja — Kodumaja AS
Parim puitkarkasseramu — Matek AS
Parim käsitööpalkmaja — Hobbiton Home OÜ
Parim masintöödeldud palkmaja — Ritsu AS
Parim aiamaja — Greencube OÜ

Veel anti välja eripreemiad parimatele insenertehnilistele lahendustele ja rahva lemmikutele:

Energiatõhusaim avalik hoone — Q-Haus Baltic OÜ
Energiatõhusaim hoone — Sense OÜ
Puidu kasutamise eripreemia — Timbeco Woodhouse OÜ
Puidu kasutamise polulariseerimise eripreemia — Vipson Projekt OÜ
VELUX-i eripreemia parim valguslahenduse eest — Finnlog OÜ
Parim kivikatus tehasemajal — Finnlog OÜ
Ruukki kõige terasema katuse eriauhind — Puitpaneel OÜ
Delfi moodnekodu.ee lugejate eripreemia — Finnlog OÜ
Ehitusuudised.ee — Puitpaneel OÜ

Konkurssi toetasid: B&B Tools Estonia AS, Akzo Nobel Baltics AS, Saint-Gobain Ehitustooted AS, VELUX Eesti OÜ, Monier OÜ, Ruukki Products AS, Optimera Estonia AS, Äripäev AS, Ekspress Meedia AS (Delfi).

Aasta tehasemaja konkurssi rahastab osaliselt Eesti puitmaju eksportivate ettevõtete täistaotluse projekt, mida toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus klastrite arendamise programmist, mida rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.