Tõeliselt šikk — marmorist ja vasest küünlahoidja Tulepurikas
Valhalla

Marmori ja vase kombinatsioon on vallutanud disainimaailma juba mõnda aega. Eriti popp on see Skandinaavia disainis. Klassikaline marmor koos vasega moodustavad elegantse paari, mis sobib ideaalselt pidulauda kaunistama.

Jõulude eel ja pimedal ajal kulub küünlaid sõnaseletamatult palju ka Valhalla disainer Terje enda kodus. Peale aroomteraapiliste küünalde, mis loovad mõnusa lõhnabuketi, on vaja põlema panna ka pikad lõhnatud küünlad. Süvenes mõte disainida üks elegantne ja ajatu küünlahoidja. Nii lisandus Valhalla tootevalikusse Itaaliast pärit šiki hallikasvalge Carrera marmori jääkidest valmistatud, pikkadele küünaldele mõeldud küünlahoidja Tulepurikas.

Lihtsa joonega Tulepurika vasksed fikseerijad hoiavad küünlad turvaliselt oma pesas ning eraldavad marmoraluse ja küünla visuaalseks tervikuks. Marmoraluselt peegelduvad leegid loovad erilise kameeleonliku tulekuma. Siia sobivad klassikalised valged ja hallikarva küünlad, kuid miks mitte ka nude-tooni heleroosad küünlad.

Valhalla Tulepurika ja teiste sisustusaksessuaaridega saab tutvust teha jõuluaegses Valhalla pop-up-poes Telliskivi loomelinnaku esimese korruse kaubatänaval.
valhallafactory.com


Woodbright

Elavas tules on maagiline vägi, mis on inimesi köitnud aegade algusest. On vahva istuda lõkke ääres nii soojal kui ka külmal ajal. Puidust valmistatud õueküünal või spetsiaalne puupakk sobib väga hästi ka näiteks ilutulestiku asendajaks — sooja tunnet ja silmailu jagub kauemaks. Meile on silma jäänud vahvad puidust meisterdatud „õuevalgustid”, mis sobivad kaunistama igaühe koduaeda!

Puidust valmistatud õueküünalt sobib põletada ka tuulise ilmaga ja kasutada nii suvel rannas kui ka talvel lumes. Küünal on väga efektne isegi hõõgudes. Tuuleküünal põleb soodsates tingimustes peaaegu täielikult ära. Tekitab toreda olemise ja annab mõnusat valgust.
woodbright.eu


Shishi

Kõige uuem teema jõulukaunistuste maailmas on antiikseid ehteid jäljendav lähenemine. Nõnda on ka üks Shishi tänavusi jõuluteemasid muu hulgas antiik. Värvidest domineerivad kuld ja hõbe, millele lisatakse pastelseid toone. Ehteid määritakse tolmuga, kraabitakse kriime peale, kristallidega kaunistatud ehetel jäetakse mõni kivi ära, et saavutada mulje, justkui oleksid need juba vanad ja kaua kasutuses olnud. Tegu on eklektilise stiiliga, kus omavahel võib vabalt kombineerida eri ajastuid — põhirõhk on kulla- ja vaseläikel, kuid sekka sobivad ka kõik muud hõbe- ja pärlitoonid. Materjalidest kasutatakse peamiselt metalli, klaasi ja kangast. See kaunis kompositsioon on pilgupüüdja!
www.shishi.ee


Miurio

„Morning Dew” ehk kasteheinakollektsioon on esimene kollektsioon, mis valmis Miurio disainistuudiol koostöös India tikandi käsitöömeistritega. Kollektsiooni inspiratsiooniks on õhkõrn hommikukaste, mida on nii mõnus nautida paljajalu varasel hommikutunnil suverohus jalutades. Mustriornament on sümmeetriliselt tasakaalus ja meenutab veepisaraid taimedel.

Kollektsioon on saadaval pastelsetes värvitoonides (oranž, türkiis) ning šiki musta-valge tooteseeriana.
Kollektsiooni kuuluvad kahes mõõtmes diivanipadjad ja buduaarihõnguline mugav istetumba.
www.miurio.com


Tipitiri

Pimedal ajal on mõnus onni pugeda — koos perega veel mõnusam. Tipitiri mängutelk Jeans on moodne leid lastetuppa ja sobib pea igasse interjööri. Ajatu tume teksakangas on Tipi jaoks julge, samas praktiline valik. Tipil on kaherealised õmblused ning metallist needid ja nööbid nagu klassikalistel teksadel. Tipi saab lihtsasti üles panna ja lahti võtta — millal vaid tuju tuleb. Mängutelk on piisavalt suur, et iga pereliige seal soovi korral veidi rahu leiaks. Tipitiri kõik tooted valmivad Eestis.
www.tipitiri.ee


Since Design

Ruudu- ja ristkülikukujulised kastid on mõeldud kasutamiseks lille- või maitseainepoti ümbrisena, pliiatsitopsina, sibulakorvina, nugade-kahvlite hoidjana jmt. Kastid on valmistatud lammutatud hoonete fassaadilaudadest, põhjaks peitsitud vineer, viimistletud naturaalse õlivahaga. Valikus on mitu värvitooni vastavalt olemasolevale materjalile.

Toodete loomisel kasutatav materjal pärineb peamiselt Lenderi- ja Tallinna-tüüpi majadest, mille ehitusaastad jäävad vahemikku 1870–1940. Oma aja meistrite loodud aastakümneid vana materjal on kastide kujunemisel tähtsaim aspekt, mis kajastub nende kordumatus ja erilises ilmes.
Iga toode saab kaasa postkaardiformaadis kirjelduse, kus on kirjas info kasutatud materjali päritolu ja vanuse kohta.
www.sincedesign.ee

Lugu ilmus Moodne kodu kuukirjas Eesti Ekspressi vahel 22. detsembril 2015.