Oluline on aga teada, et Vee element on seotud raha ja rikkusega. Ummistunud kanalisatsioon on rahaliste hädade algus, sest heaolu ei jõua meieni. Ka tilkuv kraan kõneleb raha kiirest kadumisest — see tuleb ja läheb. Seega peavad meie kanalisatsioon ja veetorustikud olema alati korras.

Kõige enam on kodudes probleeme vannitubade ehk veega seonduvate ruumide tasakaalustamisega. Liiga emotsionaalset vannitoa energiat rahustab eriti hästi Maa stiihia energia, täpsemalt pruunikad-beezikad (kuldsed pruunid) toonid ja horisontaaltriibud.

Äravoolu kaudu liiguvad ka positiivne energia, võimalused, raha, tervis ja õnn meie juurest ära. Sellepärast soovitatakse vannitoa ja tualettruumi ust alati kinni hoida. Samuti peab olema suletud WC-poti kaas, eriti kui lastakse vett alla. Ka vanni ja dušinurga ning kraanikausi äravoolu peab kaitsma. Tänapäeval on peaaegu kogu vannitoatehnika äravooludel spetsiaalne kaas või kork, mida saab nupust kinni ja lahti keerata. Kui sellist kaant ei ole, siis tasub sinna mingi katet asendav kork paigutada.

Vannituba eelistab kinnistele kappidele avatud riiuleid. Nii on lihtne aktiveerida ja tasakaalustada ruumi erinevate värviaktsentide abil.


Feng shui ei soovita magamistoaga kokku ehitatud vannitubasid. See on võimalik ainult sel juhul kui vannitoal on ainult üks väljapääs magamistuppa ja teiste pereliikmete jaoks on olemas veel teinegi pesemisruum.

Eritasapinnad tekitavad vannitoas segadust ja on pigem ähvardavad kui põnevad. Koperdamine, takerdumine vannitoas annab märku, et sinu elus on midagi väga valesti.


Kaasaaegne vannituba on puhas, särav ruum. NB! Vannitoa ja tualettruumi puhul ei ole tegemist halva, vaid pigem meile väga vajaliku ruumiga kodus.

Vannituba peab asuma sissepääsust võimalikult kaugel. Kui seda pole, siis ei tasu ust dekoreerida.

Vannituba kui nautlemise, enesevaatluse, lõõgastumise ruum — miks mitte minu isiklik spaa.


Vannituba on seotud inimorganitega. Liiga avar vannituba võib soodustada maoga seonduvaid haigusi.

Pime ja sünge ruum teeb inimese vastuvõtlikuks haigustele. Hea valgustatus on oluline.

Kui vannituba ja tualettruum on ühendatud, siis ruumi sisenedes ei tohi esmalt märgata tualettpotti. Pilgupüüdjaks olgu rätik, kosmeetika, kutsuv vann.

Klassikaline vannituba on sinine, kuid kas see ka alati õigustatud on?


Peeglit ei tasu üle tähtsustada, sest vannitoas viibime lühiajaliselt. Samas on see ainuke ruum, kus ennast rahulikult uurida saab. Kindlasti ei tohi peegel koosneda mitmest osast, sest see jagab inimese näo ja keha mitmeks osaks, moonutades nii meie minapilti iseendast.

Vannitoa peeglis ei tohi olla mõrasid ja tuhmumist. Need sümboliseerivad mõrasid ja tuhmumist meie elus, õnnes ja tervises.

Vannituba sobib hästi erinevate kujuga ruumidesse, ka nurgelistesse, ka katuse alla — siin ei veedeta liiga palju aega.


Vannitoas ei peaks olema ka majapidamistehnika (pesumasin). Juhul kui nii on, tuleb tehnika paigutada silme alt ära, näiteks nurga või katteriide taha.

Vannituba eelistab avatud riiuleid kinnistele prahti koguvatele kappidele.

Vannituppa kuuluvad enda hellitamiseks mõeldud vahendid (lõhnad, kreemid).

Parim, energia on seotud Puu stiihiaga, kas materjal, detailid, ka taimed. Kui akent pole, sobivad ka kunsttaimed.


Igas vannitoas võib olla üks ilus kivi (ei pea asuma nähtaval). Kivi esindab Maa stiihiat ja toimib pesuruumis ankruna, tasakaalustades raha (õnne) äravoolu.

Vannituba sümboliseerib puhastumist ja uuenemist. Kui teil on tunne, et enam nii edasi ei saa, et vajate midagi uut, siis heitke pilk oma vannituppa ja alustage seal koristamisega.

Pilt 8 allkiri: Vannituba annab hea planeerimise korral ära mahutada ka väga väikesesse ruumi. Tuleb olla vaid nutikas ja praktiline.


  • Milline on sinu vannituba?